۱۰ مکان دیدنی زیبا در مالزی

مالزی دارای فرهنگ، چشم اندازها و فعالیت های متنوعی است. از مکان های ثبت شده در فهرست یونسکو این کشور: پنانگ، جورج تاون و شهر تاریخی مالاکا است، توریست های زیادی از مناطق مختلف برای دیدن جزیره های کوچک و بزرگ و گذراندن وقت در جنگل های ۱۳۰ میلیون ساله بورنئو، به مالزی می آیند. در این مقاله از بخش گردشگری به ۱۰ مکان دیدنی از کشور مالزی اشاره خواهیم کرد در ادامه مطلب با مجله تکنولوژی همراه باشید.


مالاکا سیتی، ملاکا

مکان های دیدنی مالزی

مالاکا سیتی، پایتخت ایالت ملاکا با تاریخ و فرهنگی غنی است. از سال ۲۰۰۸ به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده است. این شهر در امتداد تنگه مالاکا قرار دارد و و بازدیدکنندگان زیادی را برای معماری، غذا و بازار شب معروف خیابان Jonker به خود جذب کرده است. این شهر تاریخی نه تنها دوره های استعمار پرتغال و هلند را تجربه کرده است، بلکه سلطنت مالاکا در قرن ۱۵ ام به عنوان عصر طلایی فرهنگ مالزی در نظر گرفته شده است. کلیسای سنت پاول، قلعه فاموسا، Stadthuys، محل اقامت رسمی فرماندار هلند جزو جاذبه هاب برتر مالاکا سیتی هستند.


جرج تاون، پنانگ

مکان های دیدنی مالزی

پنانگ همواره یکی از مکان های برتر در مالزی برای بازدید شناخته شده است. این ایالت به خاطر درخت پینانگ که شبیه درخت نخل است به این نام، نامگذاری شده است. جرج تاون همانند یک موزه باز است، این منطقه دارای مجموعه ای گسترده از ساختمان های بریتانیایی، کلیساها و قلعه Fort Cornwallis است. قدم زدن در خیابان ها و دیدن فروشگاه های سنتی، هر کدام با سبک و طراحی خاص خود بسیار لذت بخش خواهد بود. خیابان های این منطقه با نقاشی های دیواری و هنرهای خیابانی تزئین شده است. این صحنه های زیبا را با معبد Kek Lok Si، غذاخوری های معروف، محل های خرید پر جنب و جوش و طولانی ترین کافی شاپ کشور ترکیب کنید، تعجب نخواهید کرد که چرا جرج تاون یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در مالزی است.


جزایر پرهنتیان، ترنگانو

مکان های دیدنی مالزی

مجمع الجزایر کوچکی به نام پرهنتیان واقع در جنوب دریای چین در ساحل ترنگانو، به عنوان یکی از زیباترین مکان های دیدنی در مالزی شناخته می شود. این جزایر مرجانی در اصل جزایر کسیل ( پرهنتیان کوچک) و بسار ( پرهنتیان بزرگ) نامیده می شوند. سواحل این جزایر به خاطر ماسه های سفید و آب های کم عمق زلال شهرت فراوان دارند. فعالیت های مورد علاقه بازدید کنندگان از این جزایر، علاوه بر استراحت در این بهشت زیبا، غواصی، قایق رانی و اسنورکلینگ است. کسانی که قصد بازدید از این منطقه را دارند از سفر در ماه های مارس و اکتبر اجتناب کنند، زیرا در این زمان بیشتر هتل ها و مهمان خانه ها تعطیل هستند.


دره دانوم، صباح

مکان های دیدنی مالزی

دره دانوم به خاطر اکوتوریسم و جنگل های دست نخورده و بکر، بهترین مکان برای بازدید در مالزی است. این منطقه حفاظت شده به طور گسترده درون جنگل های ۱۳۰ میلیون ساله قرار دارد که دارای تنوع زیستی باور نکردنی است. درون ۴۳۸ کیلومتر مربع، صدها و شاید هزاران گونه جانوری و بیشتر از این گونه گیاهی یافت می شود. گردشگران خوش شانس ممکن است بتوانند اورانگوتان ها، فیل ها و پلنگ های این منطقه را ببینند. جنگل زدایی و قطع درختان زیستگاه این موجودات را در صباح ویران کرده است اما در این منطقه حفاظت شده اینطور نیست. فعالیت هایی که گردشگران در این منطقه انجام می دهند شامل: پیاده روی جنگلی با کمک یک راهنمای باتجربه، سیاحت های شبانه و بازدید از قبرستان های باستانی Kadazan-Dusun است.


آلور ستار، کداح

مکان های دیدنی مالزی

بیشتر گردشگرانی که از ایالت کداح بازدید می کنند، وقت خود را در شهر زیبای لنکاوی سپری می کنند. اما تقریبا ۵۵ کیلومتر در جنوب شرقی جزیره محبوب، یک شهر جذاب و ناشناخته به نام آلور ستار وجود دارد. از مکان های دیدنی ان می توان به مسجد ظهیر، برج ساعت بزرگ، تالار سلطنتی و موزه سلطان اشاره کرد. گردشگران می توانند در صحرای کوچکی، از تپه ۲۱۸ متری سنگ آهک Gunung Keriang که ۲۵۰ میلیون سال قدمت دارد بازدید کنند. به کوالا کداح بروید و از قدیمی ترین منطقه شمال مالزی یعنی خرابه های قلعه مالایی مربوط به قرن هفدهم بازدید کنید.


کوتا کینابالو، صباح

مکان های دیدنی مالزی

کوتا کینابالو، مرکز ایالت صباح، ممکن است در ابتدا ظاهر زیبایی نداشته باشد. اما در پشت بازارها و ساختمان ها های واقع در امتداد سواحل پر زرق و برق با ماسه های نارنجی، در عرض ۱۰ دقیقه جزایر قابل دسترس و مسجد ساحلی معروف این شهر را می توانید ببینید. برای تماشای یکی از غروب های زیبای بورنئو و و یا قدم زدن در امتداد خلیج لیکاس به ساحل تانجونگ آرو بروید و از دیدن جزایر و سواحل زیبا شگفت زده شوید. پنج جزیره ای که به عنوان پارک تفنگی عبدالرحمان شناخته می شوند بهترین مکان برای یک سفر روزانه دلچسب برای غواصی، اسنورکلینگ و استراحت است. در فاصله ی کوتاهی از شهر می توانید جنگل های بکر و دست نخورده را پیدا کنید.


ایپوه، پراک

مکان های دیدنی مالزی

ایپوه، مرکز پراک، به تازگی از رونق گردشگری برخوردار شده است. این شهر به خاطر گل های زیبای بوگانویله و تپه های آهکی به سرعت به یک مکان دیدنی عالی در مالزی تبدیل شد. هسته تاریخی شهر متشکل از ساختمان های دوره استعماری و فروشگاه های سنتی است. همچنین این شهر با انبوهی از معابد بودایی و هندو احاطه شده است. در فاصله کوتاهی از شهر قلعه کلی Kellie و یک عمارت استعماری قدیمی ناقص قرار دارد.


ارتفاعات کامرون، پاهانگ

مکان های دیدنی مالزی

ارتفاعات کامرون از اواخر قرن نوزدهم به یکی از مکان های دیدنی مالزی تبدیل شده است. ویلیام کامرون، نقشه بردار انگلیسی در ۱۸۸۵ این منطقه را کشف کرد و از آن زمان به عنوان یک منطقه توریستی رشد کرده است. ارتفاع این منطقه از حدود ۱۱۰۰ تا ۱۸۰۰ متر است و دارای آب و هوای سرد و خنک است. تعجب آور نیست که کامرون هایلند به بزرگترین ایستگاه تپه مالایا تبدیل شده است. در این ارتفاعات مزارع چای، توت فرنگی و سبزیجات به وفور دیده می شود. گردشگران از آب و هوای خنک و پیاده روی در این منطقه لذت می برند.


جزیره پانگکور، پراک

مکان های دیدنی مالزی

جزیره پانگکور پراک، که از کلمه تایلندی ‘Pang Ko’ به معنای جزیره زیبا گرفته شده ، شامل یک مجمع الجزایری کوچک در تنگه مالاکا است. این منطقه زمانی پناه گاه ماهیگیران، ملوانان و دزدان دریایی بوده و برای چندین دهه بدون تغییر مانده است. جزیره پانگکور به گردشگران فرصتی برای تجربه یک بهشت نسبتا توسعه نیافته استوایی را داده است. جمعیت این جزیره فقط ۳۰۰۰۰ نفر است و معمولا ساحل آرامی دارد، می توانید یک موتور سیکلت یا دوچرخه اجاره کنید و در اطراف ساحل بچرخید یا به غواصی و اسنورکلینگ بپردازید. در تلوک نیپاه در ساحل غربی صاحب غرفه Sunset View  هر شب ساعت ۶:۳۰ به هورنبیل های وحشی غذا می دهد.


جزیره Pulau Tioman، پاهانگ

مکان های دیدنی مالزی

مجله تایم در دهه ۱۹۷۰ جزیره Pulau Tioman را به عنوان یکی از زیباترین جزایر جهان معرفی کرد، این جزیره واقع در ساحل شرقی دریای جنوبی چین است و محل خوبی برای بازدید از مالزی به شمار می آید. سواحل مرجانی دست نخورده، و جنگل های بارانی متراکم  احساس انزوای بیشتری به این جزیره می دهد مانند جزیره لنکاوی. فعالیت های مورد علاقه گردشگران در این جزیره شامل: اسنورکلینگ، غواصی، پیاده روی در جنگل ، گردش در جزیره با دوچرخه و موتور سیکلت و همچنین بازدید از آبشارها است.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع theculturetrip.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.