گوشی های موتورولا به زودی بدون دکمه‌های فیزیکی عرضه می‌شوند

با وجود ویژگی های گوشی HTC U12،که دارای دکمه های حساس به فشار می باشد با نظرات منفی بسیاری از کاربران مواجه شد ،اما موتورولا به هرحال به نظر می رسد قصد دارد برای گوشی های آینده خود چنین کاری را انجام دهد.

طبق مقاله منتشر شده از سوی ۹۱Mobiles،این برند در حال تحقیق در مورد سیستم جدید برای حسگر اثر انگشت منحصر بفرد هر کاربر است.این تکنولوژی ممکن است در گوشی های هوشمند،تبلت ها و حتی سایر گجت ها مورد تایید باشد و به دستگاه اجازه می دهد تشخیص دهد که چقدر فشار انگشت روی بدنه نیاز است.

اگر هدف موتورولا ارائه یک دستگاه بدون دکمه است،نقاط فشار مختلف می توانند در امتداد قاب دستگاه قرار گیرند،سپس هر کدام یک فرمان خاص را اجرا می کنند،درست مانند عملکرد گوشی HTC.تاز طریق سیستم اثر انگشت،لازم به ذکر است که امکان استفاده از چند کاربر نیز پشتیبانی می شود.اگر یک کاربر غیر تایید شده بخواهد با اثر انگشت خود از گوشی استفاده کند،دستگاه آن را رد می کند.

این مطلب هم بخوانید :   رندر قاب گوشی موتو G7 تصاویر لو رفته قبلی را تایید می کند

یکی دیگر از گزینه ها جایگزینی برای HTC Edge Sense یا Google Active Edge است.در این حالت،یک فشار از گوشی های هوشمند موتورولا به طور خودکار یک فرمان از پیش تعیین شده را فعال می کند.ئیژگی های چندگانه ممکن است همچنین با هماهنگ سازی با سطوح مختلف فشار سازگار باشید.

طبق معمول،هیچ ضمانتی برای این تکنولوژی در دستگاه های آینده موتورولا وجود ندارد.با این اوصاف،حق ثبت اختراع تایید می کند که کمپانی تحت برند لنوو حداقل این ایده را اجرا می کند.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع phonearena

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.