محققان ثابت کردند که موتور سواری برای کاهش استرس مفید است

در دنیای شلوغ امروز عوامل زیادی وجود دارند که باعث می‌شوند در شما استرس ایجاد شود و خب همانطور که حتما می‌دانید استرس می‌تواند خیلی خطرناک باشد و برایتان گران تمام شود.

استرس می‌تواند بیماری های زیادی از جمله‌ کچلی، سر درد، میگرن و حتی برخی درد های عضلانی را به همراه داشته باشد. پس می‌توان گفت اگر شما بتوانید استرس خود را کنترل کنید قادر خواهی بود سلامتی تان را تضمین کنید.

یکی از تاثیرات مخربی که استرس در زندگی ما دارد مختل کرد ذهن و زندگی روزانه‌ی مااست، هنگامی که شما استرس کاری را دارید نمی‌توانید آن را به خوبی انجام دهید و از دیگر کارهای خود عقب می‌افتید.

همانطور که حتما می‌دانید راه های زیادی از نظر علمی و روانشناسی برای از بین بردن و حتی جلوگیری استرس وجود دارد که در اینجا بحث ما تنها یکی از آنها یعنی موتور سواری است و در نظر داریم تا تاثیر آن بر از بین بردن استرس را بررسی کنیم.

یکی از محققان به تازگی کشف کرده است که موتور سواری می‌تواند علاوه بر بهبود تمرکز و حافظه‌ی شما، استرس ناشی از اتفاقات روزمره را کاهش دهد و حتی از بین ببرد.

موتور سواری می‌تواند با رساندن اکسژن بیشتر به بدن شما، حرکت در یک مسیر زیبا و صدای زوزه‌ی اگزوز حال شما را بهتر کند. حتما تا به حال سوار موتور شده‌اید درست است؟ اگر هم نشدید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را تجربه کنید. فکرکنید سوار موتور هستید و در حال حرکت در خیابانی زیبا می‌باشید، باد موهای شما را نوازش می‌کند، احساس شادی و شعف به شما دست می‌دهد و  ممکن است لبخندی بر لب داشته باشید.

دنیای متفاوت موتورسواری و رموز آن

کاهش استرس با موتور سواری

این یک تجربه‌ی لذت بخش است، اما این پایان کار نیست و درواقع ممکن است این تجربه‌ی لذت بخش برای سلامتی شما هم مفید باشد. هاری دیویدسن محققی است که قصد تحقیق برروی این پروژه را داشت، او با کمک جمعی از استادان عصب شناسی و رفتار شناسی انسانی از دانشگاه کالیفرنیای لس انجلس شروع به تحقیق در این زمینه کرد.

این مطلب هم بخوانید :   نمایش زیباترین موتورسیکلت ها در نمایشگاه EICMA 2018

او برای اینکه به بررسی این موضوع بپردازد حدود ۵۰ موتور سوار مجرب و ماهر را مورد بررسی قرار داد و سعی کرد اثرهای موتور سواری بر روی مغز را کشف کند.

او برای اینکه این تحقیقات به بهترین شکل ممکن انجام شود ابتدا فعالیت های مغزی و هورمونی افراد را پیش از سواری ثبت کرد و سپس به همه‌ی آنها یک دستگاه  الکتروانسفالوگرام همراه (EEG) متصل کرد تا بتواند لحظه به لحظه آن را بررسی و ثبت کند.

موتور سواران شروع به حرکت کردند و پروژه‌ی تحقیقاتی آغاز شد. آنچه به دست آمد حیرانگیز بود و بسیار جذاب، محققان توانستند کشف کنند که موتور سواری می‌تواند استرس و نگرانی ها را تا حدود ۲۸ درصد کاهش دهد و علاوه بر این در عرض ۲۰ دقیقه موتور سواری ضربان قلب شما ۱۱ درصد افزایش پیدا می‌کند. تازه این پایان ماجرا نیست و علاوه بر تمام این ها سطح آدرنالین خون در شرکت کنندگان ۲۷ درصد افزایش می‌یابد در حالیکه تمرکز و هوشیاری آن ها نیز بهبود پیدا می‌کند.

شاید تا الان حتی فکرش را هم نمی‌کردید که یک موتور سواری این همه فایده داشته باشد و تا این اندازه مفید باشد. اما به کمک علم این اصل به اثبات رسیده است.  ما به شما پیشنهاد می‌کنیم هر وقت احساس نگرانی و نارحتی کردید و یا با نشستن زیاد از حد پشت سیستم خسته شدید سری به گاراژ بزنید و موتورتان را روشن کنید تا حالتان بهتر شود.

بدون شک باید براساس این یافته گاهی اوقات موتورسواری داشت تا کمی هم لذت برد و از میزان استرس بدن کاست. همانطور که می دانید، استرس معایب بسیاری داشته و بیماری های مهلکی چون قلبی، مغزی و چندی دیگر به وجود می آورد. انتظار داریم بزودی روش های دیگری هم برای دفع استرس آشکار شود تا بتوان طبق آن از این مسئله مهم بدن دور شد و زندگی شادی را داشت.

البته تنها موتورسواری مناسب نخواهد بود و با تست روش های دیگر نیز می توان راه های بیشتری کشف کرد.

0/5 (0 Reviews)
منبع rideapart

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.