درباره کابل شارژ های اندروید بیشتر بدانید

یکی رایج ترین گجت های در دنیا کابل شارژ اندروید است، کابل شارژ اندروید چیست؟ کابلی است که به منظور شارژ، اتصال گوشی به پی سی و بعضی از تلویزیون ها است که دارای یک سوکت USB در یک طرف آن و در طرف دیگر آن یک سوکت اندروید وجود دارد. کابل شارژ های اصلی اندروید بسیار مقاوم و دارای طول عمر زیادی هستند.

کابل شارژ اندروید

انواع کابل شارژ های اندروید :

۱- کابل شارژ دیجیتالی اندروید، این کابل شارژ همانند کابل شارژ های معمولی است اما با این تفاوت که، یک صفحه نمایش بر روی قسمت USB وجود دارد که میزان ولتاژ رو به شما نمایش می دهد، این کار باعث می شود تا اگر یه زمانی ولتاژ از یه زمانی بالاتر برود شما متوجه می شوید و به سرعت می توانید جلوی آسیب رسیدن به تلفن همراه خود را بگیرید.

انواع کابل شارژ های اندروید

۲- کابل شارژ های سریع اندروید یا (fast charge) ، این کابل شارژ ها دارای منبع تغذیه قدرتمند تری نسبت به کابل شارژ های معمولی هستند و به همین دلیل توانایی انجام این کار را دارد تا با سرعتی چند برابر بیشتر از شارژر های اندروید معمولی گوشی تلفن همرهتان را شارژ کند. اما سوال مهمی که پیش می آید این است که این شارژر ها آسیبی به باتری گوشی و یا خود گوشی تلفن همراه می زنند یا خیر؟ بر این اساس که هر شارژری برای تلفن مخصوص خود ساخته شده، به همین دلیل اگر شارژری که فست است را برای یک گوشی که شارژر اصلی خودش فست نیست استفاده کنیم باعث آسیب رسیدن به آن گوشی می شود.

کابل شارژ سریع اندروید fast charging

۳- کابل شارژ اندروید مینی ( mini )، این نوع اتصال استاندارد برای گوشی های موبایلی است که قبل از آمدن میکرو USB وجود داشته اند.

۴- کابل شارژ اندروید USB 3، آخرین استاندارد کابل شارژر های USB است که سرعت انتقال داده بیشتری ارائه می کند و همینطو به صورت استاندارد و بدون آن که به باتری گوشی، و یا خود تلفن همراه آسیب بزند با سرعتی تقریبا ۳ برابر شارژر های اندروید معمولی می تواند تلفن همراه شما را شارژ کند.
( راهنما )

روش تشخیص شارژر اصلی از تقلبی:

یکی از روش های تشخیص کابل شارژر های اصلی از تقلبی ظاهر آنها است، ظرافت در ساخت قاب شارژر، خوانا و دقیق بودن مطالب روی شارژر، نکته ای که لازم است بدانید این است که قاب شارژر های اصل براق است نه مات، شارژر های اورجینال بسیار سریعتر از شارژر های تقلبی قادر به پر کردن باطری دستگاه هستند.

شارژر های اندروید چه تفاوتی با شارژر های اپل دارند؟

شارژر های اپل دارای کانکتوری هستند و نکته بعدی در باره شارژر های اپل این است که این شارژر های کنکتوری از هر دو طرف قادر به اتصال هستند اما شارژر های اندروید فقط باید در جهتی که برایشان تایین شده به دستگاه متصل شوند.

اما تفاوت دیگر این است که شارژر های اپل به دلیل آن که از کانکتوری های کوچک برای انتقال داده استفاده می کند طول عمر بیشتری هم نسبت به کابل شارژر های اندروید دارد، اما در این اواخر کابل شارژ های اندروید پیشرفت زیادی در این زمینه داشتند و با تولید کابل شارژ های جدید یو اس بی ۳ ( USB3 ) و کابل شارژ ها نوع C تحولی در شارژر ها اندروید نیز به وجود آمد که طول عمر آنها کمتر از شارژر های لایتینگ و اپل نیست.

چگونه یک شارژر خوب و مناسب انتخاب و خریداری کنیم؟

در خرید شارژر باید بسیار دقت کنید، زیرا با یک اشتباه کوچک و خرید شارژر نامناسب یا تقلبی می توانید گوشی خود را نابود کنید. یکی از راه های خرید شارژر خوب و مناسب این است که قبل از خرید آن اطلاعات گوشی موبایل خود را به دقت بررسی کنید و بفهمید که چه شارژری مناسب تلفن همراه شما است، و در مرحله دیگر باید اطلاعات شارژر را مطالعه کنید تا دریابید آیا این شارژر همان شارژری است که باید به گوشی همراه شما متصل شود.

نکته دیگر در خرید شارژر این است که شما باید به آداپتور شارژری که می خواهید خریداری کنید هم دقت کنید که آیا جریانی را که مناسب گوشی موبایل شما است را انتقال می دهد یا خیر، اگر این جریان بیشتر باشد می تواند تلفن همراه شما را بسوزاند ولی اگر کمتر باشد باعث می شود تا خیلی زمان صرف شارژ شدن تلفن همراه شما شود و همین امر باعث کوتاه شدن طول عمر باتری گوشی شما می شود.
شما برای خرید شارژر مناسب می توانید به راحتی با استفاده از اطلاعات درج شده روی راهنمای شارژر و گوشی موبایل دریابید که خرید چه شارژری برای تلفن هراه شما مناسب است.

نکاتی مهم درباره شارژر گوشی های سامسونگ

یکی از برند های پر طرفدار تلفن های همراه در ایران برند سامسونگ است، که کابل شارژ های سامسونگ به آسانی و بسیار قابل دسترس هستند. اما مدل های تقلبی این شارژر ها بسیار ارزان قیمت و در عین حال بسیار هم برای دستگاه و تلفن های همراه خطرناک هستند، هر مدل از گوشی های سامسونگ دارای شارژری مخصوص است. به طور مثال سری A5 گوشی های سامسونگ قابلیت شارژ شدن با شارژر های فست را دارند و اگر با شارژر های معمولی شارژ شوند هم مشکلی برایشان پیش نمی آید، اما اگر گوشی هایی که قابلیت شارژ شدن با شرژر های فست را نداشته باشند باتری آنها به دلیل آن که جریان بیشتری از حد معمول خود را انتقال می دهند به مرور زمان مستهلک می شوند.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.