سنگاپور با همکاری ولوو اتوبوس عمومی تمام خودران تست می‌کنند

اگر چند سال پیش به فرد معمولی می گفتید که آینده وسایل نقلیه خودران هستند، احتمالا فکر می کردند دیوانه شده اید و این دقیقا همان چیزی است که دنیای جهان از زمان ظهور شروع به تغییر کرده است،هرچند آهسته تر از زمان پیش بینی شده است.

اکثر تولید کنندگان مدرن خودرو از ویژگی دستیار راننده خودکار برای وسایل نقلیه خود استفاده می کنند و هر سال به بهبود آن کمک می کنند.به عنوان مثال،تکنولوژی راننده خودکار یا خودران تسلا حالا می تواند در بزرگراه تغییر لاین بدهد یا شما را در همان لاین اصلی حفظ کند،پارک اتوماتیک انجام دهد و حتی خودروی بدون راننده را به سمت شما حرکت دهد.

این تکنولوژی های خودران معمولا برای مصرف کنندگان شخصی استفاده می شود ولی ظاهرا دولت ها به فکر استفاده از این تکنولوژی در صنعت وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس نیز هستند.

طبق گزارشی از ZDNet، سنگاپور با همکاری ولوو قصد دارد که یک اتوبوس عمومی خودران را در سطح شهر های کشور خود تست کنند.ظاهرا،این اتوبوس ها به طور کامل توسط هوش مصنوعی کنترل می شوند که از سنسور های پیچیده برای دریافت اطلاعات درباره محیط اطراف خود استفاده می کنند.

…the buses in question are controlled entirely by an AI, which uses complex sensors to get information about its environment and pilot the vehicles safely and efficiently.

در حال حاضر،این اتوبوس ها فقط ۸۰ مسافر را به طور تست جابجا می کنند تا شرایط کنترل محیط و همچنین کنترل شرایط ترافیک شهری را بدست آورند.به هرحال،اگر همه چیز خوب پیش برود،سنگاپور می تواند به اولین کشور در زمینه فناوری وسایل نقلیه عمومی خودران تبدیل شود.

این مطلب هم بخوانید :   مدل جدید نیسان Leaf را با یک بار شارژ 200 مایل را طی می‌کند

علاوه بر اینکه به طور کامل خود رانندگی می کند، اتوبوس های ولوو نیز کاملا الکتریکی هستند و هیچگونه استخراج مایع در آنها وجود ندارد. با توجه به تحقیق دانشگاه تکنولوژیکی Nanyang سنگاپور (که با این پروژه همکاری می کند)، وسایل نقلیه مصرف انرژی تا ۸۰ درصد کمتر از همتایان ICE مصرف دارند.

زمان نشان می دهد که این آزمایش موثر است، اما در حال حاضر آینده به نظر می رسد روشن است.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع techspot

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.