AMD و معرفی پردازنده های موبایل Ryzen 3000 و سری A

شرکت AMD را می توان یکی از کمپانی های برجسته تولیدکننده چیپ های گرافیکی و پردازش محاسباتی دانست. این کمپانی هر سال نسل جدیدی از پردازنده های خود را معرفی می کند و به تازگی در جریان CES 2019 به رونمایی پردازنده های محاسباتی سری لپ تاپی خود پرداخت.

این کمپانی به معرفی نسل دوم پردازنده Ryzen 3000 پرداخت و در کنار آن چیپ های مقرون به صرفه سری A نیز برای کروم بوک ها در نظر گرفته شده است. در حالی که اینتل تاکنون چیپ ۱۰ نانومتری ارائه نداد و حال AMD وعده داده که چیپ های جدید آن در بحث عملکرد گرافیکی و پردازشی، پردازنده های نسل جدید ۱۰ نانومتری قابل توجهی محسوب می شود.

بیشتر پردازندهای جدید AMD از نوع چهار هسته ای و هشت رشته ای هستند و از گرافیک مجتمع Radeon Vega بهره می برند. در نوت بوک های اقتصادی نیز پردازنده کم مصرف Athlon 300U جای می گیرد.

این مطلب هم بخوانید :   از رویداد CES 2019 چه انتظاراتی داریم؟

به کمک پردازندهی سری A  جدید AMD، کروم بوک ها عملکرد سریعتری در کاربری روزانه خواهند داشت. به نوعی جانشین اینتل سلرون و پنتیوم خواهند بود. برای کسب جزئیات بیشتر بهتر است به وب سایت AMD مراجعه کنید. شایان ذکر است که این شرکت روز گذشته رقبا سرسخت گرافیکی سری RTX انویدیا را معرفی کرده است که بزودی راهی بازار می شوند.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع gr.pcmag

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.