چگونه از گوشی خود در دمای بسیار پایین محافظت کنیم؟

جهان در حال حاضر یک فصل گرداب قطبی را تجربه می کند و به نظر می رسد که درجه حرارت در بعضی از نقاط به ۶۰ درجه فارنهایت سرد می شود.در چنین شرایطی،گوشی های آیفون و اندروید شما بلافاصله بعد از خروج از منزل خاموش می شود.این حالت به این دلیل اتفاق می افتد که باتری گوشی تحمل چنین دمای سردی را ندارد،اما روش هایی وجود دارند که می توانید گوشی خود را در دمای سرد در مقابل این مشکلات محافظت کنید.

چه مشکلاتی می تواند برای گوشی شما در جریان گرداب قطبی رخ می دهد؟

از کار افتادن و خاموش شدن دستگاه ها در هوای سرد تنها به گوشی های هوشمند محدود نمی شود.دستگاه های مختلفی مثل هدفون بلوتوثی با چنین مشکلی واجه هستند.به هرحال،این مشکل فقط مربوط به شرایط دمای سرد نیست بلکه برعکس در شرایط دمای بسیار بالا هم این مشکل رخ می دهد.

برخی از این مشکلات را می توان درک کرد زیرا گوشی های هوشمند در حال حاضر از باتری های لیتیوم یون استفاده می کنند.برای تأمین انرژی، این باتری ها از الکترولیت های مایع استفاده می کنند که بین دو نوع الکترود در باتری قرار می گیرد.

در شرایط سختی آب و هوایی مثل گرداب قطبی، الکترولیت های مایع منجمد می شوند و پس از آن شروع به رفع مشکلات در ارسال انرژی به گوشی می کنند.اگر دما شروع به کم شدن نکند،این باتری کار نمی کند که منجر به خاموش شدن گوشی خواهد شد.

در یک مصاحبه اخیر با Wired، یک مهندس برق در دانشگاه Northeastern به نام Hanumant Singh است گفت :

باتری های لیتیوم یون در شرایط یخ زدگی به شدت رنج می برند زیرا مقاومت داخلی آنها بسیار کم است

این متخصص همچنین در مورد مرگ باتری ها در عرض ۳۰۰ ثانیه در دمای کمتر از ۳۵ درجه فارنهایت هم صحبت کرد.

محافظت از گوشی در دمای سرد

تولید کنندگان گوشی اندروید و اپل در مورد این مسئله چه می گویند؟

تولید کنندگان گوشی هوشمند در مورد این مسئله اطلاع کافی دارند و آن را به عنوان یک واکنش طبیعی در شرایط شدید مانند گرداب قطبی در نظر می گیرند.آنها حتی در مورد چگونگی محافظت از گوشی خود در برابر سرما و نحوه استفاده از آن در شرایط شدید تلاش هایی را انجام داده اند.

برای مثال،اپل از شما می خواهد که از گوشی آیفون خود در دمای محیطی بین ۳۲ تا ۹۵ درجه فارنهایت استفاده کنید زیرا شرایط شدید می تواند منجر به عدم عملکرد خوب دستگاه شود.

آنها ادامه می دهند “استفاده از یک دستگاه iOS در شرایط دمای بسیار سرد،عملکرد دستگاه را با مشکل مواجه می کند و با کاهش موقت عمر باتری باعث خاموش شدن گوشی می شود.”

همچنین آنها می گویند که این گوشی در دمای معمولی مجددا به حالت عادی برگشته و به خوبی کار می کند.

اپل نصیحت می کند که به هیچ عنوان از دستگاه های iOS در دمای بسیار بالا نیز استفاده نکنید زیرا باز هم موجب اختلال در عملکرد باتری می شود.اپل از کاربران خود می خواهد که از دستگاه های خود در دمای بین -۳ درجه تا ۱۱۳ درجه فارنهایت استفاده کنند.

توصیه های تولید کنندگان گوشی های اندروید نیز مانند اپل در مورد اینکه چگونه دستگاه های خود را در شرایط شدید آب و هوایی استفاده می شود، کاملا مشابه است.سامسونگ همچنین گفته است که در شرایط سرما و گرمای بسیار شدید وضعیت باتری گوشی با اختلال مواجه می شود.این کمپانی کره ای به کاربران خود هشدار می دهد که در شرایط آب و هوایی نا مناسب گوشی خود را در داخل خودرو رها نکنند.

در عین حال گوگل می گوید که شما می توانید از گوشی پیکسل ۲ در دمای بین ۳۲ تا ۹۵ درجه فارنهایت استفاده کنید.

محافظت از گوشی در دمای سرد

چگونه از گوشی خود در هوای سرد محافظت کنیم؟

  1. شما باید اطمینان حاصل کنید که همه کارمی توانید انجام دهید تا گوشی خود را از سرمای شدید محافظت کنید.اما گاهی اوقات این مسئله غیرممکن است،پس برای محافظت از گوشی خود،آن را در یک عایق یا محافظ بدنه یا در جیب خود قرار دهید تا به بدن خود نزدیکتر باشد.
  2. اگر دیدی که هوا بسیار سرد است و این سرما به گوشی شما هم منتقل شده است،آن را خاموش کنید.صبر کنید تا هوا کمی گرم تر شود و مجددا آن را روشن کنید.حتما آگاه باشید که هرگز نباید گوشی که خیلی سرد یا خیلی گرم شده است را فورا شارژ کنید چون ممکن است باعث نابودی باتری بشود.
  3. مطمئن شوید که به هیچ تماسی در خارج از منزل پاسخ ندهید زیرا ممکن است در حین صحبت کردن گوشی خود به خود خاموش شود.اگر از گوشی برای پیدا کردن محل توسط اپلیکیشن مپ استفاده می کنید حتما به دنبال یه مکان گرم مثل کافه باشید.هنگامی که وارد محل گرم یا خودرو شدید بلافاصله گوشی را در جیب تان بگذارید تا گرم شود.
  4. اگر دستگاه موبایل شما در طول مدت هوای سرد خاموش شد،هرچه سریعتر به منزل برگردید و برای چند دقیقه صبر کنید تا دستگاه کمی گرم شود و سپس آن را روشن کنید.اگر عمل نکرد،از شارژر استفاده کنید و صبر کنید تا گوشی ریستارت شود.
  5. یکی دیگر از راه حل هایی که به شما اجازه استفاده از گوشی خود را می دهد، حصول اطمینان از داشتن باتری های اضافی می باشد. استفاده از باتری ذخیره در چنین زمان های خاصی بسیار کاربردی می باشد.
0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع techlector

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.