چگونه یک قاب مناسب برای گوشی خود انتخاب کنیم؟

یکی از مهم ترین لوازم جانبی ها برای تلفن های همراه گران قیمت، لوازم جانبی هایی هستند که از تلفن همراه شما محافظت می کنند و باعث می شوند تا عمر مفید گوشی موبایل شما بیشتر شود. از مهم ترین آنها می توان به قاب ها و کاور های گوشی اشاره کرد، که باعث می شوند از خط و خش های سطحی بر روی گوشی شما جلوگیری شود. قاب های تلفن همراه نه تنها ابزاری برای افزایش طول عمر گوشی شما محسوب می شوند، بلکه برای تزیین و زیبایی گوشی موبایل شما نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

از دیگر کارایی های قاب های گوشی این است که، به عنوان یک ضربه گیر هم برای تلفن همراه شما نیز به حساب می آیند و از آسیب های جدی ناشی از ضربه های آرام، که به گوشی موبایل وارد می شوند جلوگیری می کند.

انواع قاب های گوشی

قاب ها و کاو های تلفن همراه انواع و مدل های بسیاری دارند، بسته به سلیقه و کاربردی که قاب های گوشی برای شما دارند به اندازه کافی قاب گوشی وجود دارد. به طور مثال: اگر شما بیشتر به حفاظت از گوشی خود اهمیت می دهید باید از قاب های ضربه گیر و محافظ استفاده کنید.هرچند در حال حاظر تقریبا بیشتر قاب ها این خاصیت را دارند. اما اگر شما بیشتر به ظاهر تلفن همراه خود توجه دارید باید از قاب های فانتزی استفده کنید، که این قاب های فانتزی هم بسیار زیبا و در مدل ها و طرح های فراوانی هستند.در حال حاظر شما دیگر نباید نگران طرح مورد نظر خود در انتخاب قاب های فانتزی داشته باشید، چون دیگر محدودیتی در ساخت طرح در قاب های فانتزی وجود ندارد و شما می توانید طرح خود را سافرش ذهید و مطابق با همان طرح قاب گوشی شما را بسازند.

یکی دیگر از انواع قاب های گوشی، قاب های شیشه ای است. این قاب ها همانطور که از اسمشان مشخص است، مانند شیشه است و نمای گوشی موبایل را نمی پوشاند، استفاده این نوع از قاب ها بیشتر به عنوان محافظت از گوشی است و در ظاهر تلفن همراه تاثیری ندارد.مورد استفاده از قاب های شیشه ای این است که اگر ظاهر تلفن همراه شما خود به تنهایی بسیار زیبا است و یا سفارشی باشد، قاب شیشه ای زیبایی آن را نمی پوشاند.

از مدل های دیگر قاب های گوشی،قاب ژله ای است. یکی از مدل های رایج و پر تنوع موجود در میان گارد های محافظ گوشی، مدل های ژله ای (سیلیکونی) آن ها می باشد. این گارد ها اغلب بسیار نرم بوده و دارای تنوع بسیاری در طرح هستند. همچنین قیمت این قاب ها عموما مناسب است. اما نکته ای که هنگام خرید آن ها نیاز به توجه دارد، میزان محافظت نسبتا پایین آن ها از گوشی شما است. زیرا این گارد ها تنها می توانند از گوشیتان در مقابل خش مراقبت نموده و احتمال آسیب دیدن گوشی در برخورد ها و ضربه های احتمالی بالا است. البته زیبایی و ظرافتی که این قاب ها در مقابل سایر مدل ها دارند غیر قابل چشم پوشی است، از این رو هم می توان به راحتی آن در کار کردن و استفاده از گوشی هم اشاره داشت.

انواع قاب های گوشی

میزان حفاظت قاب گوشی از تلفن همراه

بعضی از قاب های گوشی بر حسب نوع و مدلی که دارند، به امکانات ویژه و قابل استفاده ای نظیر هولدر، درب محافظ صفحه نمایش و یا درب های محافظ سوکت ها بهره مجهز هستند. ممکن است شما نیاز داشته باشید که گوشی خود را بر روی یک سطح قرار دهید و همزمان به کار خود بپردازید. در این مورد از استفاده کاربر، داشتن هولدر یکی از ویژگی های مطلوبی است که میتواند همراه یک قاب گوشی برای شما محسوب شوند.توصیه می کنیم هنگام خرید به صرف داشتن این امکانات اکتفا نکنید و حتما از پیش تحقیق کرده و مطمئن باشید این هولدر به خوبی وزن گوشیتان را تحمل می کند و زاویه مناسبی برای کار به شما می دهد.

چه قاب یا کاوری را انتخاب کنیم که هنگام کار با آن راحت باشیم؟

قاب های محافظ گوشی بنا بر مدل و جنسی که دارند از نرمی، سختی و متفاوتی برخوردار هستند. از این رو دقت کنید که قابی را که می خواهید استفاده کنید، جای دکمه های سفت غیر قابل استفاده نداشته باشند. یکی دیگر از نکات مهم استاندارد بودن طراحی قاب نسبت به مکان های سوکت ها و یا لنز دوربین گوشی است. اگر قابی که قصد خرید آن را دارید به خوبی طراحی نشده باشد، هنگام کار با آن دچار دردسر خواهید شد، به طور مثال: شما قابی با طراحی و کیفیت پایین را انتخاب کرده اید و این قاب طراحی خوبی برای جای سوکت های ندارد، در این صورت شما حتما برای اتصال شارژر خور به تلفن همراه به مشکل خواهید خورد. زیرا در این صورت ممکن است هنگام استفاده از هدستتان مجبور به خارج گردن گوشی از قاب شوید و این مسئله می تواند به شدت موجب نارضایتی کاربر شود.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.