رویداد های بزرگ CES 2019،تلویزیون ها و کامپیوتر های شخصی هستند

ما همه ساله تکنولوژی و فناوری های جدید را می بینیم و در نمایشگاه های سال های اخیر نیز به خوبی شاهد این فناوری ها و تکنولوژی ها بوده ایم. اما امسال در نمایشگاه CES 2019 نسبت به دوره های قبلی نمایشگاه این بار شاهد محصولات متفاوت و جالبی از طرف شرکت کنند گان شاهد هستیم. در دوره های قبلی بیشتر روی گجت ها و لوازم جانبی بیشتر تاکید میشد اما در نمایشگاه ۲۰۱۹ تلویزیون ها و رایانه های شخصی بیشتر به چشم می خورد و شرکت کنندگان بیشتر روی این محصولات تاکید دارند و در نمایشگاه شاهد تعداد زیادی از این دسته محصولات هستیم.

در نمایشگاه امسال تعداد نمایش دهنده های تلویزیون و رایانه های شخصی بیشتر از محصولات دیگر است و بیشتر روی این محصولات تمرکز کرده اند، مثلا سونی امسال با تلویزیون و لپ تاپ های جدید خود در این نمایشگاه آمده است. نمایش این محصولات این را نشان می دهد که سازنده های لوازم الکترونیکی اعم از تلویزیون ، رایانه های شخصی ، گجت ها و گوشی های موبایل نشان می دهد که هوش مصنوعی میان لوازم الکترونیکی پیشرفت زیادی داشته است. که امید می دهد که در تمام صنعت ها شاهد این تکنولوژی و فناوری باشیم.

مهمترین محصولات CES2019 تلویزیون ها و لپ تاپ ها است

در روز اولیه نمایشگاه تلویزیون ها و لپ تاپ های زیادی عرضه و به نمایش گذاشته شده اند که تعدادشان بیشتر از تعداد کل محصولات این دوره می باشد که این نشان دهنده توجه بیشتر مردم و تولید کنند گان بیشتر به سمت تلویزیون های نسل جدید و با تکنولوژی های روز دارند. در این نمایشگاه نیز دو شرکت بزرگ دنیا یعنی اپل و سامسونگ با هم همکاری را داشته اند تا محصولات iTunes، HomeKit و AirPlay2 را به طور مستقیم ارائه دهند که احتمال می رود این همکاری نیز در تلویزیون های جدید سامسونگ نیز وجود داشته باشد.

اعلامیه های جدید نیز به گوش می رسد که از همکاری های ال جی و سونی و Vizio خبر می دهد. احتمال این وجود دارد که iTunes از این به بعد در محصولات سامسونگ به صورت انحصاری وجود داشته باشد. این همکاری ها بیشتر به خاطر رساندن خدمان بیشتر به مصرف کنند گان است و اپل در راستای این هدف کار های زیادی را نیز انجام داده است که ما آنهارا در مقالات بعدی به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. طبق گفته ها ممکن است اپل در حال ساخت یک Tizen است و این کار به خاطر انجام طیف گسترده ای از اهداف اپل است که انتظار می رود در سال جاری از آنها استفاده کند و یا آنها به معرض نمایش بگذارد.

همانطور که از این نمایشگاه انتظار می رفت اتفاق افتاد و تلویزیون های ۸K در این نمایشگاه به معرض دید گذاشته شده اند و فقط مشکلی که پیش آمد پیدا کردن محتوا برای این کیفیت از تلویزیون ها است که تعداد اندکی از محتوا از کیفیت ۸K استفاده می کنند که شرکت اپل در یک بیانیه ای اعلام کرده است که خود را با محصولات تلویزیون های هوشمند ادغام خواهد کرد تا محتوا های این تلویزیون ها را با همکاری شرکت های دیگر عرضه کنند. در این نمایشگاه شاهد این بودیم که تولید کنند گان و فروشند گان زیادی از تلویزیون های ۸K خود معرفی کردند با اندازه های مختلف به معرض نمایش گذاشتند.

مهمترین محصولات CES2019 تلویزیون ها و لپ تاپ ها است

در میان همه تولید کنند گان فقط شرکت سونی بود که تلویزیونی با کیفیت ۸K را با بزرگترین اندازه یعنی ۸۵ اینچ معرفی کرد که میان محصولات دیگر از همه بزرگتر و با کیفیت تر نیز بوده است. نکته جالب توجه این بود که دیگر تلویزیون های ۸K جایگزین تلویزیون های ۴K نشده اند بلکه کنار آنها معرفی شده اند. به طور مثال شرکت سامسونگ کنار محصولات جدید آپدیت های محصولات ۴K  خود را می دهد و با به کارگیری هر دو مدل امکانات زیادی را به مشتریان و خریداران خود ارائه می دهد.

همچنین در صدد این اخبار شرکت ال جی اعلان کرده است که محصول جدید خود که دارای OLED است را در سال جاری عرضه خواهد کرد که هنوز قیمت گذاری های نهایی بر روی این محصول اعلام نشده است. اما انتظار می رود که این دستگاه به اندازه ۶۵ اینچ با صفحه نمایش ۴K بروز شده که در حد ۸K است را در پایان سال ۲۰۱۹ به صورت عمومی عرضه کند و به بازار های جهانی منتشر کند.

در کنار این محصولات رایانه های شخصی زیادی نیز عرضه شد که معروفترین محصولات شرکت های دل ، لنوو و سامسنوگ بودند که هم بیشترین تعداد و محصولات را میان شرکت های دیگر داشتند که در طیف گسترده ای را به معرض نمایش گذاشته اند. در نمایشگاه این سال بیشتر روی رایانه هایی که قابلیت پشتیبانی از بازی های با گرافیک بالا را داشته اند تاکید شده است و در همین راستا ما در این نمایشگاه سال ۲۰۱۹ شاهد گیمینگ های پرقدرت و زیبایی بودیم که در ادامه درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

مهمترین محصولات CES2019 تلویزیون ها و لپ تاپ ها است

دل در این نمایشگاه سنگ تمام گذاشته است و با ارائه محصول جدید خود یعنی Alienware Legend حال و هوای خاصی را به این دسته بندی در این نمایشگاه داده است، چون دل در این نمایشگاه از نام تجاری Alienware استفاده کرده است و به اولین نوت بوک در دنیا تبدیل شده است که قابلیت ارتقا پردازنده را داراست و شما می توانید تا مدل اینتل i9 ارتقا دهید و از پردازنده های گرافیکی Nvidia RTX 2080 قابل ارتقا است که این نوت بوک را به یک غول بی رقیب تبدیل می کند.

دل همچنین اعلام کرده است که در پردازنده خود یعنی CPU از نسل هشتم استفاده کرده است و در GPU های اختصاصی انویدیا استفاده شده است را ارائه می دهد. همچنین در بخش طراحی نیز دل با قرار دادن یک دوربین کوچک بالای صفحه را همچنان این قابلیت را به شما می دهد که اندازه های نازک کناری را به شما می دهد که با وجود بر قدرت بودن سیستم داخلی همچنان طراحی ظریف و نازکی را به شما می دهد. شرکت اچ پی هم از محصولات خود رونمایی کرد که در اولین انتشار خود به استفاده از گرافیک های Nvidia G-Sync BFGD نشان می دهد.

این مطلب هم بخوانید :   سامسونگ تلویزیون 75 اینچی MicroLED 4K خود را معرفی کرد

مهمترین محصولات CES2019 تلویزیون ها و لپ تاپ ها است

 

اچ پی نیز از نمایشگر های گرافیکی خود استفاده کرده است و از ارتقای لپ تاپ های OMEN خود که شامل مدل OMEN X است رونمایی کرد و گفته می شود که قیمت این محصول حدود ۴۹۹۵ دلار تخمین زده شده است. و قرار است که در سال جاری اچ پی از سری این محصولات آپدیت های جدید را ارائه دهد که این قابلیت را افزایش می دهد که شاهد لپ تاپ هایی پر قدرت و با کارایی زیادی از جانب اچ پی باشیم. اچ پی همچنان از اولین کروم بوک های AMD خود رو نمایی کرده است. و صفحه نمایش های ان لپ تاپ ها به گفته خود اچ پی قابل ارتقا و بهتر شدن نسبت به نسخه های قبلی خود هستند که از  قابلیت OLED نیز پشتیبانی می کنند.

شرکت لنوو نیز از محصولات خود رونمایی کرد که از جالب ترین و بهترین محصول لنوو می توان به لنوو یوگا S940 نام برد که این محصول با کیفیت ترین و بهترین لپ تاپ لنوو می باشد که تا به حال عرضه شده است. لنوو علاوه بر این در این نمایشگاه محصولات و لوازم جانبی زیادی را به معرض نمایش گذاشته است که شما می توانید در مقالات بعدی ما محصولات جدید را مشاهده کنید. لنوو علاوه بر این محصولات خود در بازار های محصولات هوشمند یعنی گجت ها هم شرکت کرده و ساعت هوشمند خود را با صفحه نمایش با کیفیت ارائه داده است.

قیمت این محصول ۷۹ دلار است که شما می توانید در رنگ های مختلف آنرا خریداری کنید. این شرکت همچنین یک صفحه نمایش کوچک را با  عنوان Lenovo Smart Tabs معرفی کرده است که به شما این امکان را می دهد که بتوانید این صفحه نمایش را در هر مکان دلخواهی که دوست دارید قرار دهید و با متصل کردن به یک بلند گو های یکپارچه متصل می کند که ساز گار با صفحه نمایش هوشمند مستقل است. قیمت این محصول نیز در مدل های ۱۹۹ دلاری و ۲۹۹ دلاری به فروش می رسد.

مهمترین محصولات CES2019 تلویزیون ها و لپ تاپ ها است

سامسونگ نیز نخستین لپ تاپ گیمینگ Odyssey را معرفی کرد و بازتاب های زیادی را نیز به همراه داشت. سامسونگ در این لپ تاپ خود از ترکیب دو محصول خود یعنی نوت ۹ و این لپ تاپ استفاده کرده است و قلم هوشمند را برای استفاده از این لپ تاپ را به این محصول آورده است . این برای اولین بار است که سامسونگ در محصولات خود ترکیبی را ارائه می دهد که از دو محصول خود استفاده شده است. این خبری از آینده است که می توان شاهد این بود که سامسونگ محصولات جدیدی را که در حال تولید هستند را به صورت ترکیبی نیز ارائه کند که قطعا جالب خواهد بود.

علاوه بر این محصولات نیز محصولات جذابی نسبت به این محصولات ارائه و معرفی شد که معروفترین آنها رقابت بین پردازنده های AMD با نسل دوم از محصولات خود به بازار آمده اند و در طرف دیگر پردازنده های تلفن همراه که دارای Ryzen در نسخه های W15 و ۳۵W وجود دارد و به نمایش گذاشته شده است. AMD نیز از پردازنده های نسل هفتم و هشتم خود رونمایی کرده است و در دو دستگاه اچ پی و ایسر Chromebook عرضه کرده است که در این نمایشگاه به معرض همه گذاشته شده است.

مهمترین محصولات CES2019 تلویزیون ها و لپ تاپ ها است

اینتل هم در این نمایشگاه محصولاتی را به معرض نمایش گذاشت که برای هر کاربری جالب و کاربردی به شما می آید چون محصولاتی را که این شرکت ارائه می دهد از سیستم و تکنولوژی های پیشرفته بهره می برد که دارای فناوری خاصی است که از معماری CPU طبقه بندی شده خبر می دهد که در نسل های جدید این محصول از آنها می بینیم و در بیشتر محصولات رایانه های شخصی بیشتر به چشم می خورد. محصولی که این شرکت به نمایش گذاشته است Gen 11 است که از از تکنولوژی DL Boost استفاده شده است تا سرعت و عملکرد این محصول را چند برابر کند.

اینتل همچنین نخستین اجرای واقعی در تکنولوژی تراشه سازی Foveros 3D را در پلتفرم های کوچک مادربرد با نام Lakefield پیش بینی کرده است که از این مدل خواهد ساخت و ادامه آن را می پیماید. لایف فیلد از معماری ترکیبی Sunnycove CPU طراحی شده است که دارای یک پردازنده مرکزی و دارای چهار هسته پردازنده Atom است. این شرکت نیز افزوده است که در ماه دسامبر از محصولات دیگر خود رونمایی و معرفی خواهد کرد. اینتل نیز در کنفرانس مطبوعاتی CES2019 گفته است که قرار است از تکنولوژی و فناوری های روز در محصولات خود استفاده کند.

مهمترین محصولات CES2019 تلویزیون ها و لپ تاپ ها است

انویدیا نیز در این نمایشگاه از محصولات خود رو نمایی کرد و اولین محصول خود را با تمرکز بر روی گیمینگ ها تاکید کرده است. نام این محصول ۳۴۹ RTX 2060 است که به شما این اجازه را می دهد که از کیفیت این محصول نهایت استفاده را برده و استفاده کنید. این شرکت نیز درباره اقدامات GSync خود درباره نمایشگر های ۶۵ اینچی تاکید دارد که از این محصول در آن استفاده شده است. به گفته منابع خبری بزرگ جهان این نمایش یک پیشرفت قابل توجهی است که در دنیای الکترونیک اتفاق افتاده است و انتظار می رود که این روند ادامه داشته باشد.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع techspot

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.