روش های ساده و خلاقانه کسب درآمد در منزل

بیایید با یکدیگر صادق باشیم، هیچ کدام از ما دلش نمی‌خواهد که ۵ الی ۹ شغله باشد، اما همه تمایل دارند که به کسب درآمد در منزل بپردازند. البته این کار آنقدر‌ها هم که فکر می‌کنید ساده و پیش پا افتاده نخواهد بود. اما مطمئن باشید با کمی صبر و پافشاری، مورد مناسب خودتان را خواهید یافت.

در این مقاله که در وبسایت مگنیتو برای شما دوستان آماده کرده ایم شما را با انواع مدل های کسب و کار در منزل آشنا می کنیم.همچنین شغل های پر درآمد از راه دور و کار در خانه را نیز به شما معرفی می کنیم.

۱ – وسایل قدیمی تان را به صورت آنلاین بفروشید

روش های ساده و خلاقانه کسب درآمد در منزل

اولین و واضح‌ترین کاری که می‌توان برای کسب درآمد در منزل انجام داد، دسته بندی وسایلی که نیازشان داریم و آن چیز‌هایی که نیازشان نداریم است. آن وقت می‌توان فهمید که کدام یک از وسایل غیر ضروری مان ارزش آن را دارد تا در سایت‌هایی مثل دیوار یا شیپور به فروش برسند. مطمئن باشید که هیچ وقت تصورش را هم نمی‌کنید که وسایل غیر ضروری شما تا چه اندازه می‌تواند برای بعضی‌ها ارزشمند باشد.

فروش آنلاین وسایل شخصی، یک راه بسیار عالی برای کسب درآمد در منزل است؛ زیرا لازم نیست کار خاصی انجام بدهید، به جز این که اعلام کنید چه وسایلی برای فروش دارید تا از شرشان راحت شوید. کسی چه می‌داند، شاید بتوانید در ازای وسایلی که لازم ندارید، پولی دریافت کنید که حتی انتظارش را هم نداشته اید.

۲ – با نویسندگی آزاد، مهارت نویسندگی خود را ارتقا دهید

روش های ساده و خلاقانه کسب درآمد در منزل

هر چند گفتنش از عمل کردن به آن راحت‌تر است، اما می‌توانید جایی را پیدا کنید تا به عنوان فریلنسر مشغول به کار شوید. برای مثال می‌توانید در یک وبلاگ کوچک یا یک شرکت بزرگ که به دنبال نویسنده برای نوشتن مقاله یا متون توصیفی است، شروع به کار کنید. مطمئن باشید دستمزد پرداختی آن‌ها تا وقتی که به دستورالعمل‌ها و برنامه زمانی آن‌ها پایبند باشید، منصفانه است. یادتان باشد، شرکت‌های این چنینی، نتیجه را قبول می‌کنند نه عذر و بهانه را، لذا اگر علاقه‌مند به انجام کار‌های سریع هستید، به دنبال نویسندگی آزاد بروید. نویسندگی یک راه خوب برای کسب درآمد در منزل است.

حتی بهتر است هدف دار شروع به نوشتن کنید. مطمئنا شما می‌توانید از نویسندگی آزاد کسب درآمد کنید. اما می‌توانید به سراغ نوشتن یک رمان هم بروید. سایت‌های مختلفی هستند که تمایل دارند آثار نویسندگانی که کتابشان چاپ نشده را در سایت خود قرار دهند. روش کار آن‌ها به این گونه است که در ازای فروش هر نسخه دیجیتالی از کتاب، سهمی شامل حال نویسنده می‌شود.

۳ – کار‌ها و فعالیت‌های کوچک را قبول کنید

روش های ساده و خلاقانه کسب درآمد در منزل

بسیاری از شرکت‌ها این قابلیت را دارند تا دیگران، بعضی کار‌ها را برایشان انجام دهند. بعضی اوقات ممکن است آن‌ها فقط تعداد کمی کار قابل عرضه داشته باشند. بعضی از این کار‌ها عبارتند از: تحقیق راجع به پروژه‌ای خاص، نوشتن نقد و بررسی برای محصولات، ترجمه، یادداشت برداری و موارد دیگر.

بسته به شرکتی که برای آن کار انجام می‌دهید، ممکن است مبالغ دریافتی منصفانه‌ای داشته باشید، در حالی که زمان کمی صرف انجام این کار‌ها کرده اید. اگر کارتان خوب باشد، مطمئنا آن‌ها دستمزد شما را بلافاصله بعد از تایید کارتان پرداخت می‌کنند؛ پس هیچ نوع نگرانی بابت تاخیر در دریافت دستمزد نخواهید داشت.

۴ – فرم‌های نظر سنجی شرکت‌ها را پر کنید

روش های ساده و خلاقانه کسب درآمد در منزل

هر چند ممکن است این مدل کسب درآمد در منزل بسیار خسته کننده به نظر برسد، اما بعضی از شرکت‌ها پول خوبی برای پر کردن فرم‌های نظرسنجی پرداخت می‌کنند. شما می‌توانید در چند سایت ثبت نام کنید و منتظر بمانید تا فرم‌های نظرسنجی برایتان ارسال شود. بعد از پر کردن چند فرم نظرسنجی می‌توانید انتخاب کنید که آیا کارت هدیه یا پول نقد می‌خواهید؟ باید مطمئن شوید که همیشه آخرین فرم نظرسنجی ارسال شده را پر کرده باشید، زیرا اگر یکی یا دو تا از فرم‌ها را پر نکنید، دیگر هیچ فرمی برای شما ارسال نخواهد شد.

۵ – یک صفحه در فضای مجازی بسازید

روش های ساده و خلاقانه کسب درآمد در منزل

بعضی از معروفترین افرادی که در اینترنت کسب درآمد می‌کنند، دقیقا همین وضعیت شما را داشته اند. هر چند یک روز تصمیم گرفتند که چاره‌ای بیندیشند. آن‌ها یک دوربین دستشان گرفتند و شروع به مسخره بازی یا گفتن نظراتشان کردند و البته توانستند توجه افراد زیادی را به سمت خودشان جلب کنند.

درآمد بعضی از فعالین یوتیوب در سال شش رقمی می‌شود، پس چه چیز مهمی برای گفتن داشته باشید، چه نداشته باشید، لازم است که ریسک کنید و فعالیت خودتان را از همین الان شروع کنید. کسی چه می‌داند، شاید ایده هایتان برای بسیاری از مخاطبان جذاب باشد.

۶ – معلم خصوصی دانش آموزان ضعیف شوید

روش های ساده و خلاقانه کسب درآمد در منزل

برای یک دانشجو یا دانش آموز چیزی بهتر از آن نیست که به افراد کلاس پایین‌تر کمک کند. سعی کنید در زمینه‌هایی فعالیت کنید که مهارت خوبی در آن‌ها دارید. سایت‌های زیادی هستند که جوایز نقدی برای تعلیم به دانش آموزان ضعیف اختصاص می‌دهند. نگاهی که در چهره یک کودک نقش می‌بندد، بعد از آن که به خاطر توضیحات شما متوجه مسئله شده است، را با هیچ چیز نمی‌توان عوض کرد. پس اگر به این کار علاقه‌مند هستید و توانایی انجام آن را دارید، همین امروز به دنبال معلم خصوصی شدن باشید.

۷ – غذای خانگی بپزید

روش های ساده و خلاقانه کسب درآمد در منزل

هر چند ممکن است کمی غیر عادی به نظر برسد، اما تا آخر به من گوش بدهید. آیا تا به حال کسی به شما گفته که چه آشپز خوبی هستید؟ بسیاری از مردم حاضرند برای یک وعده غذای سنتی خانگی پول بپردازند. با همسایگانتان صحبت کنید و خدمات تان را به آن‌ها معرفی کنید. تراکت تبلیغاتی پخش کنید. شما برای کسب درآمد در منزل خود می‌توانید برای مردم غذا بپزید و برایشان ببرید، یا این که از آن‌ها بخواهید تا خودشان برای تحویل گرفتن غذایشان مراجعه کنند.

۸ – فضای تان را اجاره بدهید

روش های ساده و خلاقانه کسب درآمد در منزل

این یک راه خیلی خوب برای کسب درآمد در منزل بدون انجام هیچ کاری است. اگر یک اتاق اضافی در خانه تان دارید، بهترین کار این است که آن را اجاره بدهید. دستورالعمل‌هایی ترتیب بدهید و یک قرارداد بنویسید و از یک نفر دعوت کنید تا در کنارتان باشد. اجاره بها و قبض هایش را می‌پردازد و هرکس زندگی خودش را می‌کند. در واقع با کاری بسیار کم، پول خوبی به دست می‌آورید.


شغل هایی برای علاقه مندان به کار در منزل

اگر شما از جمله افرادی هستید که حتی فکر شلوغی هر روز محیط کار خسته تان می کند، هیچ زمانی بهتر از حالا برای کار کردن از خانه نبوده است. دورکاری این روزها جایگاه مهمی در همه جای جهان پیدا کرده، به طوری که به عنوان مثال ۴۰ میلیون نفر فقط در آمریکا از خانه کار می کنند. این روزها شرکت های بسیار بیشتری هم نسبت به استخدام نیروهای دورکار علاقه نشان می دهند. برای بیشتر شغل های در خانه، شما تنها به کامپیوتر، ارتباط اینترنت، مهارت های عمومی و روحیه ای توانا احتیاج دارید.

در اینجا، ۱۲ شغل از راه دور که این روزها در جهان طرفدار زیادی پیدا کرده به همراه دستمزد جهانی آن ها را معرفی می کنیم.

شغل: دستیار مجازی

میزان درآمد: ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان در ساعت

مناسب برای: کسی که بسیار منظم است و توانایی انجام چند کار به صورت همزمان را دارد.شغل هایی برای علاقه مندان به کار در منزل

چه جور شغلی است: خیلی از شرکت ها دستیارهای مجازی خوداشتغال را استخدام می کنند تا در هزینه های نیروی انسانی صرفه جویی کنند. شما وظایف معمول اداره مثل پاسخ دادن به ایمیل ها، برنامه ریزی تقویم ها، ورود اطلاعات، و کمک کردن در فعالیت های شبکه های اجتماعی را از خانه انجام می دهید.

این مطلب هم بخوانید :   جدیدترین روش کسب درآمد از اینترنت در خانه

شغل: نویسنده گفتار به متن

میزان درآمد: تا ۱۰۰ هزار تومان یا بیشتر در ساعت

مناسب برای: کسی که به دنبال شغل منعطفی است که نیازمند داشتن تجربه قبلی نباشد.

 شغل هایی برای علاقه مندان به کار در منزل

چه جور شغلی است: این کار اصولاً به این شکل است که شما به فایل های صوتی گوش می دهید و چیزی که می شنوید را تایپ می کنید. آسان است، نه؟ شرکت ها معمولاً افرادی کم تجربه را برای این کار استخدام می کنند، بنابراین آگهی شغلی فقط ذکر می کند که شما باید کامپیوتر و کیبورد داشته باشید تا بتوانید کار را شروع کنید. این شغل می تواند تایپ کردن یک سخنرانی دانشگاهی یا دستورات پزشکان باشد، و بیشتر شرکت ها به شما اجازه می دهند که زمان بندی کارتان را خودتان برنامه ریزی کنید. معمولاً پیش از اینکه کاری جدی دریافت کنید، بیشتر کارفرمایان به شما یک تست نویسندگی کوتاه می دهند تا دقت شما در تایپ و توجهتان به جزئیات را بسنجند.


شغل: تست کننده وبسایت

میزان درآمد: ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان برای هر تست

شغل هایی برای علاقه مندان به کار در منزل

چه جور شغلی است: بسیاری از شرکت ها به تست کننده های آنلاین پول می دهند تا مطمئن شوند که وبسایتشان مفهوم را به درستی می رساند و پیدا کردن صفحات در آن آسان است. در واقع به شما دستوراتی برای چک کردن وبسایت داده می شود که فقط همان ها را دنبال می کنید. تست کردن هر سایت معمولاً فقط ۱۵ دقیقه طول می کشد. البته این شغل بسیار هم رقابتی است و افراد زیادی برای آن صف می کشند. کسانی که در گرفتن کار زرنگ باشند، می توانند بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان در ماه درآمد داشته باشند.


شغل: ضبط و ارسال ویدئوهای آموزشی

میزان درآمد: ۴ تا ۸ هزار تومان به ازای هر ۱۰۰۰ کلیک؛ پرداخت بستگی به این دارد که چند نفر روی ویدئوی شما کلیک کنند. میزان تماشای ویدئوهای آموزشی پرطرفدار سایت یوتوب از ۲۰ هزار تا ۳۰۰ هزار بازدید و حتی بیشتر متغیر است.

شغل هایی برای علاقه مندان به کار در منزل

چه جور شغلی است: آیا تا به حال پیش آمده که مردم رمز کیک خوشمزه ای که پخته اید یا اینکه چطور تاج گل درست می کنید را از شما پرسیده باشند؟ هر کسی نحوه انجام کاری را بلد است، یا نوعی سرگرمی دارد که از انجام آن لذت می برد. همین موضوع را می توان به سادگی تبدیل به کاری درآمدزا کرد. فقط کافی است اکانت رایگانی در سایت یوتوب یا دیگر سایت های اشتراک گذاری ویدئو برای خود بسازید. بعد با استفاده از گوشی موبایل یا دوربین دیجیتال، از خودتان فیلم بگیرید و در آن توضیح دهید که چگونه جادوی خود را انجام می دهید.

(اگر کار با کامپیوتر را خوب بلد هستید یا اینکه نوجوان کاربلدی در خانه تان دارید، می توانید از نرم افزارهای ادیت فیلم مثل Windows Movie Maker کمک بگیرید تا ویدئویی جذاب درست کنید.) بعد از آپلود فیلمتان در یوتوب، در طرح شراکتی آن ثبت نام کنید. سپس یوتوب روی ویدئوی شما یا نزدیک آن تبلیغات قرار می دهد، و شما از خود تبلیغات، بازدیدهای ویدئو و تعداد کلیک روی آن ها پول کسب خواهید کرد.

چگونه این کار را انجام دهید: اگر ویدئویی را با گوشی موبایل خود ضبط کردید، اپلیکیشن یوتوب را باز کنید و دکمه «ارسال» را بزنید. اگر ویدئو را از کامپیوترتان آپلود می کنید، وارد سایت یوتوب شوید، و روی دکمه «آپلود» در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. جایی برای انتقال فایل ویدئویی خودتان خواهید دید. برای ثبت نام در طرح مشارکتی، روی تنظیمات یوتوب کلیک کنید، دایره کنار «اجازه تبلیغات» را انتخاب کنید، و بعد روی «مشاهده ویژگی های بیشتر» کلیک کنید. در صفحه کسب درآمد یوتوب، ثبت نام کنید. به طور کلی، ابتدا باید یک مقدار حداقل به دست آورید تا به شما پرداخت شود، و پرداختی یوتوب به صورت ماهانه خواهد بود.


شغل: فروشنده

میزان درآمد: بستگی به شرکتی دارد که برای آن کار می کنید، ولی معمولاً بین ۲۰ تا ۳۵ درصد کمیسیون فروش را دریافت خواهید کرد.

مناسب برای: کسی که روحیه کارآفرینی، انرژی زیاد، و علاقه به آشنا شدن با افراد جدید دارد.

شغل هایی برای علاقه مندان به کار در منزل

چه جور شغلی است: شما دورهمی هایی ترتیب می دهید تا محصولات یک شرکت را بفروشید، که می تواند شامل محصولات حمام، وسایل باغبانی، کتاب یا هر چیز دیگری باشد. در طول زمان، گروهی از مشتریان برای خود می سازید.


شغل: معلم انگلیسی شرکتی

میزان درآمد: حدود ۶۰ هزار تومان در ساعت

مناسب برای: مدرسان زبان انگلیسی با مهارت های عمومی کامپیوتر که علاقمند به گفتگوی آنلاین یا تلفنی هستند. تجربه اداری می تواند بسیار مفید باشد، چرا که بیشتر دانش آموزان در محیطی شرکتی کار می کنند. همچنین باید کامپیوتر شخصی و ارتباط اینترنتی پر سرعتی داشته باشید.

شغل هایی برای علاقه مندان به کار در منزل

چه جور شغلی است: دانش آموزان در کشورهای مختلف مثل ژاپن، کره جنوبی، فرانسه و آلمان به دنبال معلم های زبان انگلیسی هستند تا با او تمرین کنند. تمرکز جلسات درس روی موضوعاتی همچون گفتگوهای کاری کوتاه یا برگزاری یک جلسه کاری است. درس ها معمولاً یا از طریق تلفن و یا از طریق سرویس های ویدئویی اینترنتی زنده مثل اسکایپ برگزار می شود. شما باید حداقل ۲۰ ساعت در هفته را به این کار اختصاص دهید، و می توانید تا ۳۵ ساعت در هفته هم کار کنید.


شغل: پرستار تلفنی

میزان درآمد: در سطح حقوق پرستارهای معمولی

مناسب برای: کسی که مدرک پرستاری دارد.
شغل هایی برای علاقه مندان به کار در منزل

چه جوب شغلی است: شرکت های بیمه سلامت یا دیگر سازمان های مرتبط با سلامت پرستاران از راه دور را استخدام می کنند تا وظایفی مثل مدیریت پرونده و آموزش به بیمار را انجام دهند.


شغل: ارزیابی کننده موتور جستجو

میزان درآمد: ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان در ساعت

مناسب برای: افراد مسلط به زبان انگلیسی که به فیلم و موسیقی علاقمندند، و همچنین کسانی که با فرهنگ های دیگر آشنا هستند.

شغل هایی برای علاقه مندان به کار در منزل

چه جور شغلی است: شرکت هایی مثل گوگل و یاهو به شما اطلاعاتی می دهند که جستجو کنید، و به آن ها می گویید که نتایج جستجو چقدر نزدیک به چیزی بود که به دنبالش بودید. آیا وقتی عبارت «لیدی آنتبلوم» را به انگلیسی جستجو می کنید سایت هایی در مورد این گروه موسیقی در نتایج ظاهر می شود یا لینک هایی در مورد اطلاعات دوره جنگ داخلی آمریکا؟ این شغل معمولاً بین ۱۰ تا ۲۵ ساعت در هفته زمان می برد.


شغل: مسئول خدمات مشتریان

میزان درآمد: ۳۰ تا ۷۵ هزار تومان

مناسب برای: افراد «مردم دار» که صبور هستند و وقتی پشت کامپیوتر هستند، با تلفن هم خیلی خوب می توانند صحبت کنند.
شغل هایی برای علاقه مندان به کار در منزل

چه جور شغلی است: شرکت ها به دنبال کارمندانی هستند که که توانایی های فوق العاده در صحبت کردن و مهارت های قوی کامپیوتری داشته باشند تا به مشتریان کمک کنند که سایز مناسب خود را پیدا کنند، سفارشی را ثبت کنند یا اینکه مشکلشان حل شود. این شغل هم به صورت تمام وقت و هم پاره وقت امکان پذیر است، و معمولاً لازم است که ۴ ساعت از وقتتان در روز را به این کار اختصاص دهید.

5/5 (2 Reviews)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.