فورتنایت به عنوان بازی رایگان ۲٫۴ میلیار دلار در سال ۲۰۱۸ درآمد کسب کرد

نگاهی به درآمد بازی های موبایل،PC و کنسول در سال 2018

می دانیم که بازی های رایگان و مبارزه ای بسیار پولساز هستند،اما آیا این مقدار در حال کاهش است؟ خیر،کاملا برعکس است.در یک گزارش جدید اعلام شد که بازی فورتنایت (Fortnite) در سال گذشته حدود ۲٫۴ میلیار دلار درآمد کسب کرده است که بیشتر مقدار بدست آمده در تاریخ هر بازی می باشد.همچنین بازی محبوب PUBG نیز بسیار خوب عمل کرد و توانست ۱ میلیارد دلار درآمد کسب کند.

بررسی سالانه وبسایت SuperData اعلام کرد که تاثیر بازی فورتنایت باعث افزایش درآمد بازی های دیجیتال تا ۱۱ درصدی سال گذشته در بخش های موبایل،کامپیوتر و کنسول شده است که مبلغی حدود ۱۰۹٫۸ میلیارد دلار می باشد.بخش بازی موبایل حدود ۶۱٫۳ میلیارد دلار،بخش کامپیوتر شخصی یا PC حدود ۳۵٫۷ میلیار دلار و بخش کنسول ۱۲٫۷ میلیار دلار در سال گذشته درآمد داشته اند.

درآمد بازی فورتنایت در سال 2018

بازی های رایگان کنسول نیز سرعت خوبی در سال ۲۰۱۸ داشتند،که با رشد ۴۵۸ درصدی حدود ۸۸ میلیارد دلار بوده است.این رقم ۸۰ درصد از درآمد های بازی های دیجیتال را نشان می دهد.

پشت سر بازی Fortnite که بیشترین درآمد را داشته است،بازی های Dungeon Fighter Online درآمد ۱٫۵ میلیار دلار،League of Legends درآمد ۱٫۴ میلیار دلار و پوکمون گو درآمد ۱٫۳ میلیار دلار کسب کرده اند.

این مطلب هم بخوانید :   چالش های فورتنایت رشد کرده اند و حماسه‌ای برای سرعت بخشیدن آن لازم است

درآمد بازی فورتنایت در سال 2018

در حالی که رقابت بازی های رایگان بسیار بالاتر است اما بازی های پولی نیز با رشد ۱۰ درصدی درآمد ۱۷٫۸ میلیارد دلاری در سال گذشته داشته اند.با وجود زندگی زیر سایه بازی فورتنایت،رقیب اصلی یعنی PUBG از سال ۲۰۱۷ تا کنون رشد ۱۹ درصدی داشته است.

بازی PUBG توانسته است بازی های پرطرفدار GTA V و Red Dead Redemption 2 را با کسب درآمد ۱٫۰۲۸ میلیارد دلاری شکست دهد که البته این مبلغ شامل درآمد نسخه موبایل نمی شود که با وجود کل درآمد بسیار بالاتر خواهد رفت.در زیر لیست کامل پرفروش ترین بازی های کامپیوتر را مشاهده می کنید:

۱٫ PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole – $1.028 billion

۲٫ FIFA 18, Electronic Arts – $790 million

۳٫ Grand Theft Auto V, Take-Two Interactive – $628 million

۴٫ Call of Duty: Black Ops IIII, Activision Blizzard – $612 million

۵٫ Red Dead Redemption 2, Take-Two Interactive – $516 million

۶٫ Call of Duty: WWII, Activision Blizzard – $506 million

۷٫ FIFA 19, Electronic Arts – $482 million

۸٫ Monster Hunter: World, Capcom – $467 million

۹٫ Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Ubisoft – $440 million

۱۰٫ Overwatch, Activision Blizzard – $429 million

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع techspot

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.