الکسا پس از حضور در خانه شما حالا قصد دارد وارد خودرو شما شود

یک روند به سرعت در حال توسعه در نمایشگاه CES 2019، خبر از ورود الکسا آمازون به خودرو می دهد و با اعلامیه های متعدد دستیار دیجیتال را به وسایل نقلیه آینده مرتبط می کند.

ما قبلا پیاده سازی برخی ویژگی های دستیار هوشمند آمازون را در خودرو دیده بودیم. اما آنچه در این نمایشگاه در لاس وگاس می بینیم، این هفته الکسا نه به عنوان یک شخص ثالث بلکه به هسته وسایل نقلیه نفوذ کرده است.

اسپیکرهای آمازون اکو در خانه ها بسیار محبوب هستند و کلمه الکسا در حال حاضر یک عبارت آشنا برای بسیاری از افراد است. این امر مفهوم  بهتری برای انتقال این تجربه به ماشین شما ایجاد می کند، جایی که در آن قابلیت هندزفری مفیدتر واقع می شود.

الکسا نه تنها برای سرگرمی استفاده می شود، بلکه با دستیار صوتی قادر به انجام دستورات مخصوص خودرو نیز است. در ادامه مطلب میتوانید مواردی از حضور الکسا در وسایل نقلیه آینده را ببینید

الکسا آمازون در خودرو

سرگرمی بیش از حد

جای تعجب نیست که یک بخش اصلی از یکپارچگی الکسا آمازون در نمایشگاه CES 2019 به ارائه سرگرمی های شرکت متمرکز شده است.

بایتون، سازنده خودروهای الکتریکی، الکسا را در اولین خودروی خود یعنی M-Byte تعبیه کرده است که انتظار میرود خط تولید این خودرو تا انتهای امسال راه اندازی شود. که از سرویس ویدئو آمازون، آمازون موزیک، Fire TV و Audible آمازون پشتیبانی می کند. شما قادر خواهید بود در بایتون، دستورالعمل های خود را برای پخش موزیک، تماشای ویدئو و گوش دادن به کتاب های صوتی توسط الکسا انجام دهید.

ویژگی های مشابه نیز احتمالا در اتوموبیل های بیشتری با موفقیت اجرا شوند. همانطور که کوالکام یک وسیله مفهومی با Alexa ساخته است و در یک نسخه نمایشی از آن از دستیار خواسته شده بود برخی آهنگ های راک را پخش کند، که آن را به درستی انجام داده بود.

این مطلب هم بخوانید :   رونمایی ایسر از کروم بوک با پردازنده AMD

نسل سوم اسپندراگون کوالکام درون کابین خودروقرار است توسط ۱۸ خودروساز از جمله آئودی، بی ام و، فورد، رنو، هوندا و غیره برای استفاده از تکنولوژی در وسایل نقلیه استفاده شود.

الکسا، من را به خانه ببر

الکسا نیز نقشه هوشمند دریافت می کند و می تواند ماشین شما را به سمت خانه هدایت کند زیرا فناوری های کوالکام نشان می دهند که این شرکت در حال کار با ابزار ویژه خودرو در دستیار هوشمند آمازون است که به بهبود ناوبری در خودرو از طریق تعاملات صوتی کمک می کند.

شما قادر خواهید به الکسا برای حرکت به سمت مقصد دستور دهید. و از او بخواهید دستورالعمل بعدی را اجرا کند بدون اینکه هیچ کنترل فیزیکی انجام دهید.

پلت فرم جدید کوالکام همچنین از ناوبری قدرتمند الکسا پشتیبانی می کند، که ما را قادر می سازد تا راه خود را در بین مجموعه وسیعی از وسایل نقلیه پیدا کنیم.

الکسا آمازون در خودرو

بیا مکانیک بازی کنیم

یک ترفند دیگری که ما در نسخه نمایشی کوالکام دیدیم، درخواست کردن از Alexa برای چراغ های هشداردهنده روشن در داشبورد خودرو است. درخواست دستیار هوشمند اطلاعات بیشتری در رابطه با خطاها ارائه می کند.

سرگرمی بیشتر

در آخر، شما ممکن است بتوانید با الکسا سرگرمی های بیشتری درون خودرو خود داشته باشید. الکسا می تواند با ارتعاش صندلی شما را از خواب بیدار کند.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع techradar

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.