چگونه تبلیغات پاپ‌آپ را در دستگاه های اندروید متوقف کنیم؟

پاپ‌آپ ها چیزهای وحشتناکی در گوشی های هوشمند هستند. اگر حساسیت اندروید نسبت به این پاپ‌آپ ها بیشتر از ios نباشد کمتر هم نیست. ممکن است یک صفحه وب خودبخود باز شود و بگوید ” تبریک می گوییم، اگر شما فقط اینجا کلیک کنید، ۱ میلیون دلار برنده خواهید شد”. بله دستگاه اندروید شما آلوده شده است! گام اول این است که آنها را ببندید و نادیده بگیرید. گام بعدی این است که از شر آنها خلاص شوید.

راه حل های زیادی در اندروید برای مقابله با این مشکل مخرب وجود دارد. در این آموزش از مجله تکنولوژی این راه ها را به شما آموزش می دهیم تا از ظاهر شدن مجدد پاپ‌آپ ها بر روی دستگاه خود جلوگیری کنید.

نصب مرورگر AdAway و AdBlocker Reborn

AdBlocker Reborn یک برنامه ضد تبلیغات قدرتمند برای اندروید است که علاوه بر مسدود کردن تبلیغات، فضاهای خالی زشتی که در پشت تبلیغات استفاده می شد را هم حذف می کند.شما همچنین می توانید از برنامه AdAway که یک برنامه متن باز برای اندروید است جهت جلوگیری از نمایش تبلیغات پاپ‌آپ استفاده کنید. این برنامه علاوه بر تبلیغات پاپ‌آپ از نمایش تبلیغات معمولی هم جلوگیری می کند و نصب آن نیاز به دسترسی روت دارد. اگر دستگاه خود را روت کرده اید  AdAway بهترین و کامل ترین گزینه پیش روی شماست.

تبلیغات پاپ‌آپ

 


تغییر DNS گوشی

دستگاه شما برای اتصال به اینترنت از DNS استفاده می کند، شما می توانید با عوض کردن DNS تغییر مسیر داده و یک سرویس جدید مانند سرور Ad Guard DNS که دارای قوانینی برای جلوگیری از تبلیغات و پاپ‌آپ است استفاده کنید.

تبلیغات پاپ‌آپ

برای انجام این کار یک برنامه تغییر DNS دانلود کنید، آن را باز کنید سپس از گزینه DNS سفارشی، آدرس های DNS زیر را روی خطوط “DNS 1” و “DNS 2” تایپ کنید:

                DNS 1: 176.103.130.130

            DNS 2: 176.103.130.131

 

این ها آدرس های DNS برای سرورهای رایگان Ad Guard DNS هستند، در نهایت روی شروع ضربه بزنید. حالا باید به سرور متصل شوید.

همچنین میتوانید برنامه رسمی اندروید AdGuard را برای متوقف کردن پاپ‌آپ ها و بلاک کردن تبلیغات استفاده کنید.


پاک کردن حافظه کش و کوکی ها در مرورگر

تبلیغات پاپ‌آپ

بسیاری از ویروس های مخرب بیشتر ممکن است در وب سایت های قانونی ظاهر شوند و با برخی پیوندهای مخرب هر بار که به این سایت ها مراجعه کنید از شما سو استفاده کنند. پاک سازی کش می تواند شما را از ظهور پنجره های پاپ‌آپ خلاص کند. شما باید گزینه هایی را برای پاک کردن حافظه کش، کوکی ها و داده های سایت ها در مرورگر خود در بخش تنظیمات تاریخچه پیدا کنید. فقط کافی ست به این قسمت بروید و همه چیزهایی که به کوکی ها، داده های سایت و حافظه کش مربوط می شود را پاک کنید.


بلاک کردن پاپ‌آپ ها در مرورگر کروم اندروید

کروم بیشترین استفاده را در بین  مرورگرهای وب اندروید دارد. برنابراین لازم است تا پاپ‌آپ ها را در این مرورگر غیر فعال کنید.

برای انجام این کار مرورگر کروم را در دستگاه اندروید خود باز کنید، روی نماد سه نقطه در قسمت بالا سمت راست ضربه بزنید. سپس از مسیر تنظیمات» تنظیمات سایت» پاپ‌آپ ها وارد شوید و نوار لغزنده جلوی پاپ‌آپ ها را تغییر دهید تا در حالت بلاک قرار گیرد.

تبلیغات پاپ‌آپ

شما همچنین میتوانید دیتا سرور را تغییر دهید، که عناصر مختلف یک صفحه مانند پاپ‌آپ ها و تبلیغات را فشرده می کند. برای این کار از مسیر تنظیمات» بیشتر» استفاده از داده ها» دیتا سرور وارد شوید و آن را به حالت “روشن” تغییر دهید.

تبلیغات پاپ‌آپ


بلاک کردن پاپ‌آپ ها درمرورگر فایرفاکس اندروید

مرورگر فایرفاکس اندروید مانند کروم به طور پیش فرض گزینه بلاک کردن پاپ‌آپ ها را ندارد، اما آنچه که وجود دارد پشتیبانی از افزودنی هاست. بدین معنی که شما می توانید افزونه excellent Popup Blocker Strict و افزونه Popup Blocker Ultimate را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است.

تبلیغات پاپ‌آپ

این افزودنی ها برای اندروید بهتر از گزینه های مسدود کردن پاپ‌آپ ها در مرورگر کروم جواب می دهند.


یا فقط از مرورگر اپرا استفاده کنید

اپرا مینی بهترین مرورگر برای دستگاه های تلفن همراه است. این مرورگر به طور پیش فرض دارای مسدود کننده پاپ‌آپ و تبلیغات است. و فیلتر کردن پاپ‌آپ ها را بهتر از مرورگر کروم انجام می دهد.


اسکن کردن گوشی اندروید برای یافتن بدافزارها

بدافزار یک اصطلاح همه جانبه است که می تواند به معنای نرم افزارهای جاسوسی، باج افزارها و Adwareها باشد.

Adware نرم افزارهای مخربی هستند که به صورت خودکار به ارائه تبلیغات می پردازند و پاپ‌آپ ها بخش بزرگی از آنها هستند. یک اپلیکیشن آنتی ویروس روی دستگاه اندروید خود نصب کنید و آن را روی حالت اسکن اتوماتیک قرار دهید. برای این کار وارد برنامه خود شوید و دکمه اسکن را بزنید تا مطمئن شوید که پاپ‌آپ های شما Adware نیستند.

تبلیغات پاپ‌آپ

البته وب سایت هایی هم وجود دارند که دستگاه شما را اسکن می کنند، برخی از این وبسایت ها مانندVerizon به شما اجازه می دهند تا دستگاه خود را از طریق وبسایت آنها اسکن کنید. در هر صورت، قبل از اینکه به نقاط عمیق دستگاه خود که ممکن است عامل نمایش پاپ‌آپ ها باشند رجوع کنید، ابتدا اسکن بدافزار را انجام دهید.


یافتن اپلیکیشن هایی که منجر به نمایش پاپ‌ ها می شوند

اگر پاپ‌آپ ها برای مدت طولانی در گوشی شما ظاهر می شوند و نمی دانید چه چیزی باعث آنها می شود، به احتمال زیاد توسط یک برنامه نفوذی که در دستگاه شما نصب شده است ایجاد می شوند.

اگر به تازگی یک اپلیکیشن نصب کرده اید و به طور ناگهانی پاپ‌ آپ ها شروع به نمایش در گوشی شما کرده اند احتمالا همین برنامه دلیل آن است.باید بلافاصله آن را حذف کنید.

و حتی ممکن است مجبور شوید برنامه های گوشی خود را یکی یکی حذف کنید تا متوجه شوید دلیل نمایش پاپ‌آپ ها کدام برنامه بوده است.

امیدوارم روش های ارائه شده در این مقاله به شما کمک کند تا از شر تبلیغات پاپ‌آپ مزاحم راحت شوید.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع maketecheasier

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.