چگونه از گرم شدن بیش از حد لپ تاپ اپل جلوگیری کنیم؟

مشکل گرم شدن بیش از حد لپ تاپ ها دوباره برگشته است، و دلیل آن هم روشن است. تولید کنندگان لپ تاپ دائم سعی در ساخت لپ تاپ های باریک تر دارند. و برای این که این اتفاق بیفتد آنها باید قطعاتی مانند: مادربرد، هارد دیسک و غیره را بسازند و آنها را کنار یکدیگر قرار دهند. ریزپردازنده، مادربرد و هارددیسک تولید کننده های گرما هستند و چون در لپ تاپ های باریک بیش از حد به یکدیگر نزدیک می شوند گرمای تولید شده قوی تر است. و فن هایی که قصد خنک کردن این قطعات را دارند خیلی نمی توانند موثر باشند. بنابر این راه گریزی برای گرما نیست و در نتیجه لپ تاپ بیش از حد گرم می شود.

وقتی لپ تاپ بیش از حد گرم شود احتمال آسیب جدی به آن افزایش می یابد، بنابر این باید از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کرد. در این مقاله از بخش آموزش مجله تکنولوژی چند نکته را به شما آموزش می دهیم تا اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ اپل شما بیش از حد گرم نخواهد شد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید

گرم شدن بیش از حد لپ تاپ

روش های جلوگیری از گرم شدن لپ تاپ

۱_ زمان روشن بودن لپ تاپ از قرار دادن آن روی وسایلی مانند کوسن یا بالش اجتناب کنید. زیرا مواد نرم تشکیل دهنده این کوسن ها یا بالش ها مانع از جریان هوا در دریچه های هوا، بویژه دریچه های پشت لپ تاپ می شوند که می تواند دستگاه را بیش از حد گرم کند.

۲_ از قرار دادن هرگونه شی روی صفحه کلید زمانی که میخواهید درب لپ تاپ را ببنید خودداری کنید. این اقدام ممکن است سبب روشن و خاموش شدن لپ تاپ به طور خودبخودی شود که می تواند گرمای قابل توجهی تولید کند ضمن اینکه شارژ باتری لپ تاپ را هم خالی کند.

۳_ به هیچ وجه لپ تاپ را از شب تا صبح روشن نگذارید، زمانی که از آن استفاده نمی کنید خاموشش کنید تا فرصت خنک شدن داشته باشد. اگر در طول روز زیاد از دستگاهتان استفاده نمی کنید آن را در حالت آماده بکار قرار دهید. این کار هم موجب صرفه جویی در انرژی و هم باعث جلوگیری از تولید بیش از حد گرما می شود.

گرم شدن بیش از حد لپ تاپ

۴_ زمانی که لپ تاپ را درون کیف قرار می دهید اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ خاموش شده است.

۵_ اطمینان حاصل کنید که دریچه های هوا توسط گرد و غبار یا اشیای خارجی مسدود نشده باشند. نشستن گرد و غبار روی دریچه ها می تواند آنها را مسدود کند و مانع از کارکرد آنها شود. می توانید از یک تمیزکننده الکتریکی برای پاک کردن گرد و غبار استفاده کنید.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع techlector

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.