بهترین فیلم های عاشقانه تاریخ سینما جهان

ممکن است هر کسی از فیلم های رمانتیک خوشش نیاید، اما اگر عشق و دلدادگی را ستایش می‌کنید یا اینکه هر از گاهی به‌ دنبال این هستید که ساعتی از دنیای اطراف فاصله بگیرید دیدن فیلم های عاشقانه انتخاب خوبی است. شاید برخی از این فیلم‌ها نظر منتقدان را جلب نکرده باشند، اما بی‌ تردید هنگام تماشای‌ شان اشک‌ تان سرازیر یا دست‌کم چشمان‌تان تر می‌شود. در این مقاله شما را با بهترین فیلم های عاشقانه جهان آشنا خواهیم کرد.

بهترین فیلم های عاشقانه جهان


۱. روح (Ghost)

فیلم های عاشقانه _ روحروح یکی از بهترین فیلم های عاشقانه جهان، داستان مرد جوانی است که می‌میرد، ولی روحش در این دنیا باقی می‌ماند تا عشق زندگی‌اش را از خطری مهلک نجات دهد؛ در این راه فالگیری نگون‌بخت که از قضا توانایی ارتباط با ارواح را دارد، به او کمک می‌کند.

احتمالا بعد از تماشای این فیلم به‌شدت دوست داشته باشید سفالگری یاد بگیرید!


۲. روز عشق (Valentine’s day)

فیلم های عاشقانه _ روز عشق
تلاقی داستان قهر و آشتی آدم‌هایی است که تحت‌تأثیر روز عشق و انتظاراتی که به‌دنبال دارد، تصمیم می‌گیرند.این فیلم لزوما لایق اسکار نیست، اما اصلا فیلم بدی نیست.


۳. تایتانیک (Titanic)

فیلم های عاشقانه _ تایتانیک
تایتانیک بدون شک یکی از بهترین فیلم های عاشقانه تاریخ سینماست. در سفر تایتانیک تجملاتی در گذر از اقیانوس اطلس، داستان دختر جوانی را از طبقه‌ی اشراف می‌بینید که عاشق هنرمندی مهربان اما فقیر می‌شود.

شما هم حتما تحت تاثیر قرار خواهید گرفت: آسوده بخواب جک! آسوده بخواب تایتانیک! آسوده بخواب عشق!


۴. کازابلانکا (Casablanca)

در دسامبر ۱۹۴۱، در کازابلانکا، آمریکاییِ نه‌چندان خوش‌بین، یعنی فردی به‌نام ریک بلین، با عشق قدیمی‌اش روبه‌رو می‌شود. فیلم داستان پیچیدگی‌های این رویارویی و رخدادهای در پی آن است.

از نظر خیلی‌ها کازابلانکا بهترین فیلم رمانتیک تمام تاریخ سینما است.


۵. دفترچه‌ خاطرات (The Notebook)

فیلم های عاشقانه _ دفترچه خاطراتدفترچه خاطرات یکی از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا، داستان جوانی فقیر اما پرشور است که عاشق دختری از خانواده‌ای ثروتمند می‌شود. این عشق به دختر حس رهایی می‌دهد. اما آنها خیلی زود به‌خاطر تفاوت طبقه‌ی اجتماعی‌شان از هم جدا می‌شوند.

این فیلم بی‌تردید بهترین اقتباس از کتاب‌های نیکلاس اسپارکس است، اما جان عزیز (Dear John)، پیاده‌روی به‌یادماندنی (A Walk To Remember )، سواری طولانی (The Longest Ride ) و خوش‌اقبال (The Lucky One) را هم باید تماشا کنید. پناهِ امن (Safe Haven) را هم فراموش نکنید. گزینه‌های (The Choice) و بهترینِ من (The Best Of Me) هم فوق‌العاده‌اند! اصلا شاید بد نباشد همه‌ی اقتباس‌ها از کتاب‌های نیکلاس اسپارکس را ببینید!

بهترین فیلم های عاشقانه جهان


۶. Dirty Dancing

فیلم های عاشقانه _ dirty dancingطی اقامت تابستانی در اقامتگاه کتزکیلز، «بِی‌بی هاوسمن» به مربی رقص «جانی کسل» دل می‌بازد.


۷. بی‌خواب در سیاتل (Sleepless in Seattle)

فیلم های عاشقانه _ بی خوابی در سیاتلپسربچه‌ای که به‌تازگی مادرش را از دست داده است در تلاش برای یافتن همسری جدید برای پدرش با گوینده‌ی برنامه‌ای رادیویی تماس می‌گیرد.

مگ رایان و تام هنکس، بهترین ترکیب برای فیلم‌های رمانتیک، در این فیلم اثری به‌یادماندنی از خود به جا گذاشته‌اند.


۸. اَملی (Amélie)

فیلم های عاشقانه _ اَملیاملی دختر پاریسی ساده و پاکی است که باورهای خودش را درباره‌ی عدالت دارد. او سعی می‌کند به آدم‌های دور و برش کمک کند و در این میان عشق را کشف می‌کند. این فیلم هم بدون تردید یکی از بهترین فیلم های رمانتیک جهان است.

پیشنهاد می‌کنیم حتما این فیلم را ببینید، امکان ندارد عاشق اَملی نشوید!


۹. زیبا/دیوانه (Crazy/Beautiful)

فیلم های عاشقانه _ زیبا /دیوانهدانش‌آموزی لاتین‌تبار از طبقه‌ی فقیر یک دل نه صد دل عاشق دختری ثروتمند می‌شود که مشکلات شخصی خودش را دارد.

این فیلم مانند «رومئو و ژولیت» مدرن است، اما بدون آن همه دیالوگ پیچیده. امان از دست شکسپیر!


۱۰. بر باد رفته (Gone with the wind)

فیلم های عاشقانه _ برباد رفتهفیلم داستان پستی‌ها و بلندی‌های ماجرای عشق سرکش زنی فریبنده و مردی رِند در دوران جنگ داخلی آمریکا و سال‌های پس از آن است.

بهترین فیلم های عاشقانه جهان


۱۱. وال-ای (Wall-E)

فیلم های عاشقانه _ وال _ ایدر آینده‌ای دور، ربات زباله‌جمع‌کن «وال-ای»، وارد ماجرایی می‌شود که در پایان سرنوشت انسان‌ها را رقم می‌زند.

حتی اگر به انیمیشن و فیلم‌های علمی تخیلی علاقه‌ای ندارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما وال-ای را تماشا کنید، تا پیش از این (و احتمالا در آینده) هرگز چنین حسی نسبت به یک ربات نداشته‌اید!


۱۲. جونو (Juno)

فیلم های عاشقانه _ جونودختر جوانی در رویارویی با بارداری غیرمنتظره، تصمیم غیرمعمولی درباره‌ی آینده‌ی کودک متولد‌نشده‌اش می‌گیرد.


۱۳. ولنتاین غمگین (Blue Valentine)

فیلم های عاشقانه _ ولنتاین غمگینفیلم داستان رابطه‌ی یک زن و شوهر معمولی و تغییرات آنها در گذر زمان است.


۱۴. دیو و دلبر (Beauty and the beast)

فیلم های عاشقانه _ دیو و دلبردختر جوانی برای نجات پدرش از دیوی دهشتناک، پیشنهاد می‌کند که جای پدرش را به‌عنوان اسیر بگیرد. دختر نمی‌داند که دیو در حقیقت شاهزاده‌ای است که طلسم شده.

عجب دیو جذابی! شما هم احتمالا شیفته‌اش می‌شوید!


۱۵. یک روز… (One Day)

فیلم های عاشقانه _ یک روزپس از اینکه دکستر و اِم را می‌بینیم که شب فارغ‌التحصیلی‌‌شان را با هم می‌گذرانند، به تماشای زندگی آن دو در سال‌های بعد در همان روز خاص می‌نشینیم. آنها گاهی در کنار هم‌اند و گاهی جدا از هم.

لهجه‌ی انگلیسی آن هاتاوی کمی توی ذوق می‌زند، اما از اینکه بگذریم، با فیلم رمانتیک خوبی طرفیم.


۱۶. پی‌نوشت: دوستت دارم! (P. S. I love you)

فیلم های عاشقانه زنی که تازه همسرش را از ست داده، متوجه می‌شود که شوهرش پیش از مرگ ۱۰ پیام مختلف تهیه کرده و برای او به‌جا گذاشته است. این پیام‌ها راهی برای کمک به تسکین اندوه زن و شروع یک زندگی جدید هستند.

احتمالا شما هم فقط گریه نمی‌کنید؛ سیل اشک بر صورت‌تان جاری می‌شود!

بهترین فیلم های عاشقانه جهان


۱۷. غرور و تعصب (Pride and Prejudice)

فیلم های عاشقانه _ غرور و تعصبغرور و تعصب یکی از زیباترین و بهترین فیلم های عاشقانه دنیاست. ماجرا از جایی آغاز می‌شود که الیزابت بنت سرزنده با آقای دارسی ثروتمند و مغرور ملاقات می‌کند. آقای دارسی خودش را در مسیر دلدادگی به زنی می‌یابد که با طبقه‌ی اجتماعی او هم‌خوانی ندارد. آیا این دو می‌توانند غرور و یکدندگی را کنار بگذارند؟

وقتی پای عشق در میان باشد، جین آستین حرف ندارد، فیلم هم معرکه شده!


۱۸. مولن روژ (Moulin Rouge)

فیلم های عاشقانه _ مولن روژفیلم داستان شاعری است که به رقصنده‌ای زیبا دل می‌بازد؛ رقصنده‌ای که دوکی حسود به او چشم طمع دارد.

آهنگ «Come What May» فوق‌العاده است! البته اگر فوق‌العاده به‌معنی این باشد که بخواهید از حالا تا آخر دنیا گریه کنید.


۱۹. با عشق، رزی (Love, Rosie)

فیلم های عاشقانه رزی و الکس از پنج‌سالگی بهترین دوستان هم بوده‌اند پس احتمالا نمی‌توانند زوج مناسبی برای یکدیگر باشند؛ یا شاید هم برعکس! وقتی پای عشق، زندگی و تصمیم درست در میان باشد، این دو بدترین دشمن هم هستند!

سم کلَفین مرد ایده‌آل هر دختری است! اینجا خبری از اشک نیست؛ با یک کمدی-رمانتیک طرف هستید.


۲۰. خدمتکاری در منهتن (Maid in Manhattan)

فیلم های عاشقانه یک نامزد انتخابات مجلس، به‌تصور اینکه با زنی از طبقه‌ی مرفه آشنا شده، عاشق او می‌شود؛ درحالی‌که زن درواقع خدمتکار هتل است.

جنیفر لوپز است دیگر! به خاطر او هم که شده فیلم را ببینید!


۲۱. صبحانه در تیفانی (Breakfast at Tiffany’s)

فیلم های عاشقانه زن جوانی جذب مردی می‌شود که به‌تازگی به ساختمان محل زندگی او نقل مکان کرده است. اما گذشته‌ی زن، این رابطه را تهدید می‌کند.

شک نکنید که قابل مقایسه با آهنگ دهه‌ی نودی «صبحانه در تیفانی» نیست!

بهترین فیلم های عاشقانه جهان


۲۲. عروسی بهترین دوستم (My Best Friend’s Wedding)

فیلم های عاشقانه وقتی دوست قدیمی زنی به او خبر می‌دهد که نامزد کرده است، زن متوجه می‌شود عاشق اوست و سعی می‌کند تنها چند روز مانده به عروسی او را به‌دست بیاورد!

درموت مولرونی در این فیلم عالی است!


۲۳. آخرین رقص را نگه دار (Save the Last Dance)

فیلم های عاشقانه دختری سفیدپوست از اهالی غرب میانه به شیکاگو می‌رود. در آنجا با پسری سیاه‌پوست دوست می‌شود که در گذشته‌ در برخی کارهای خلاف‌ دست داشته است.


۲۴. زن زیبا (Pretty Woman)

فیلم های عاشقانه _ زن زیبامردی که حرفه‌اش خرید و واگذاری شرکت‌های ورشکسته است، از زنی زیبا می‌خواهد که برای یک شب او را در مراسمی همراهی کند. اما این آغاز عشق مرد به زن می‌شود.

صحنه‌ی خریدکردن عجب چیزی است!


۲۵. رومئو و ژولیت (Romeo + Juliet)

فیلم های عاشقانه _ رومئو و ژولیتنمایش‌نامه‌ی معروف شکسپیر در زمان حال و در حومه‌ی ورونا بازسازی شده‌ است، اما دیالوگ‌ها همان دیالوگ‌هاست.

لئو در ۱۹۹۶ هم معادل زندگی دوباره بود، هنوز هم همین‌طور است!


۲۶. عاشقانه‌ واقعی (True Romance)

فیلم های عاشقانه جوان تنهای دیترویدی که خوره‌ی موسیقی پاپ است، با دختری ازدواج می‌کند، از رئیس دختر مواد مخدر می‌دزد و سعی می‌کند آن را در هالیوود بفروشد. در این بین، گنگستری که صاحب مواد بوده است در تعقیب آنهاست.

پاتریشیا آرکت در این فیلم خیلی جذاب است. در مورد گری اولدمن خودتان نظر بدهید!


۲۷. تاریخ عروسی (The Wedding Date)

فیلم های عاشقانه کت اِلیس، نگران از اینکه به‌تنهایی به عروسی خواهرش برود، مردی را استخدام می‌کند تا در طول مراسم نقش نامزدش را بازی کند. درواقع نقشه‌ی او این است که نامزد سابقش را که دو سال پیش او را ترک کرد، تحت‌تأثیر قرار بدهد اما داستان جور دیگری پیش می‌رود.

بهترین فیلم های عاشقانه جهان


۲۸. من پیش از تو (Me before you)

فیلم های عاشقانه _ من پیش از تودر شهری کوچک دختر جوانی مسئولیت رسیدگی به مرد جوانی را به‌عهده می‌گیرد که فلج شده است. او درگیر رابطه‌ی عاطفی غیرمنتظره‌ای با این مرد جوان می‌شود.

فیلمی سرشار از احساسات!


۲۹. زیردریایی (Submarine)

فیلم های عاشقانه الیور تیتِ هفده‌ساله دو هدف دارد؛ تا پیش از روز تولدش بتواند دل دختری را به‌دست بیاورد، و اینکه رابطه‌ی مادرش و نامزد سابق او را که دوباره سر از زندگی‌شان درآورده است، به هم بزند.


۳۰. ناتینگ هیل (Notting Hill)

فیلم های عاشقانه زندگی یک کتاب‌‌فروش ساده پس از ملاقات با مشهورترین ستاره‌ی جهان، زیرورو می‌شود.

یک جولیا رابرتز دیدنی دیگر؛ البته هیو گرانت هم در فیلم های رمانتیک حرف ندارد!


۳۱. صورتی بهت میاد (Pretty In Pink)

فیلم های عاشقانه این کمدی-عاشقانه‌ی دهه‌ی هشتادی، داستان دانش‌آموزی است که بین علاقه‌ی دوست قدیمی‌اش و پسری ثروتمند اما حساس و خوش‌گذران گیر افتاده است.


۳۲. الیزابت تاون (Elizabethtown)

فیلم های عاشقانه مرد جوانی در طول برنامه‌ریزی برای مراسم یادبود پدرش، درگیر رابطه‌ای عاطفی با یک مهماندار هواپیما می‌شود؛ دختری که آن‌قدر خوب و دوست‌داشتنی است که به‌نظر باورکردنی نمی‌رسد.

بهترین فیلم های عاشقانه جهان


۳۳. امید جاری‌ست (Hope Floats)

فیلم های عاشقانه پس از اینکه متوجه خیانت شوهرش می‌شود و پس از ارتباط دوباره با دوست جذابش، بِردی کالورت باید بین اصول اخلاقی و احساسات قلبی‌اش انتخاب کند.

مادربزرگ فیلم «دفترچه خاطرات» در این فیلم بازی می‌کند!


۳۴. همسر مسافر زمان (The Time Traveler’s Wife)

فیلم های عاشقانه کتابداری معمولی، اهل شیکاگو دارای ژنی است که باعث می‌شود او به‌طور غیرمنتظره در زمان سفر کند. این مسئله باعث بروز پیچیدگی‌هایی در زندگی زناشویی‌اش می‌شود.

ممکن نیست هنگام تماشای این فیلم اشک‌تان درنیاید.


۳۵. بانو و ولگرد (Lady and the Tramp)

فیلم های عاشقانه داستان رمانتیک لِیدی، سگ یک خانواده‌ی بالاشهری و ترمپ، که سگی خیابان‌گرد است.

این دو سگ خیلی به هم می‌آیند‍! تماشای این انیمیشن کلاسیک را از دست ندهید!


۳۶. دیوانه وار (Like Crazy)

فیلم های عاشقانه آنا دانشجوی انگلیسی، عاشق جیکوب آمریکایی می‌شود. اما خیلی زود از هم جدا می‌شوند، چون آنا به‌دلیل ماندن در کشور با وجود پایان مدت ویزای دانشجویی‌اش، اجازه‌ی بازگشت به آمریکا را ندارد.

آنتون یلچین بازیگر نقش جیکوب در سال ۲۰۱۶ در حادثه‌ای غم‌انگیز فوت کرد.


۳۷. درباره‌ زمان (About Time)

فیلم های عاشقانه تیم در ۲۱ سالگی می‌فهمد که می‌تواند در زمان سفر کند و رخدادهای گذشته و حال را تغییر بدهد. تصمیم او برای داشتن زندگی بهتر با به‌دست آوردن همسر موردعلاقه‌اش، آن‌طور که فکرش را می‌کرد ساده و بی‌دردسر نیست!

فیلمی از کارگردان «این عشق است» (Love Actually) بی‌تردید یکی از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا است.


۳۸. زادگاه عزیزم آلاباما (Sweet Home Alabama)

فیلم های عاشقانه زن جوانی که در نیویورک زندگی جدیدی برای خودش ساخته، باید به زادگاهش، آلاباما، برگردد تا کارهای مربوط به طلاق از همسرش را پس از ۷ سال جدایی کامل کند.

0/5 (0 Reviews)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.