برنامه سال ۲۰۱۹ سه شرکت بزرگ فناوری

سال ۲۰۱۸ با تمام خوبی و بدی های خود به پایان رسید. سالی که در آن شاهد معرفی محصولات سخت افزاری مختلفی بودیم و شرکت هایی چون اپل، مایکروسافت و گوگل به معرفی جدیدترین محصولات پرداخت. به نظر می رسد باید در سال ۲۰۱۹ نیز شاهد معرفی دیوایس های منحصربفرد و جدید توسط همین کمپانی های مطرح باشیم.

شرکت هایی که در سطح جهان شناخته شده هستند و توانستند عملکرد بزرگی از خود نشان دهند. اپل نسل جدید مک بوک ایر را در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد و در سوی دیگر مایکروسافت به معرفی سرفیس لپ تاپ ۲ و سرفیس پرو ۶ پرداخت. گوگل نیز تبلت پیکسل اسلیت را رونمایی نمود و چند گوشی هوشمند پرچمدار برای رونمایی داشت.

هر یک از این برندها توانستند طرفداران خود را با معرفی محصولاتی بزرگ راضی نگه دارند. اما گفته می شود در سال ۲۰۱۹ مایکروسافت از لپتاپی با پردازنده AMD رونمایی می کند. تاکنون این شرکت تنها به عرضه مدل هایی با چیپ اینتل پرداخت و خبری از مدلی با چیپ AMD نبود. اپل نیز مک بوک پرو با پردازنده قدرتمند ۱۰ نانومتری و نسل جدید AMD می پردازد. انتظارات از این شرکت های بزرگ برای سال ۲۰۱۹ بالاست. اما در این مطلب می خواهیم بیشتر با برنامه های ۲۰۱۹ سه شرکت بزرگ آشنا شویم:


اپل در سال ۲۰۱۹

برنامه سال 2019 سه شرکت بزرگ فناوری

سال ۲۰۱۹ اولین روزهای خود را سپری می کند و در آن شاهد اتفاقات و وقایع متفاوتی خواهیم بود. برخلاف ۲۰۱۸ که در بحث فناوری شاهد معرفی دیوایس های برجسته و منحصربفردی بودیم، در ۲۰۱۹ نیز باید انتظارات را افزایش داد. زیرا با پیشرفت فناوری محصولات جدیدی روی کار خواهند آمد که نظر هر فردی را جلب می سازند.

بنابراین عجیب نیست که شاهد رونمایی مدل های بزرگی باشیم. اپل نیز برای سال جاری برنامه های بزرگی در نظر داشته و می خواهد از نسل جدید آیفون، آیپد مینی، مک بوک پرو و چندی دیگر رونمایی کند. هر یک از این دستگاه ها دارای مشخصه های قابل توجهی هستند و نسبت به نسل پیشین ویژگی های برجسته خواهند داشت.

در سال ۲۰۱۸ مک بوک ایر، آیپد پرو و آیفون و مک مینی جدید معرفی شدند که در مقایسه با نسل پیشین تغییرات گسترده ای پیدا کردند. از این رو باید نسل جدیدی از محصولات اپل را مدل های قابل قبولی به شمار آورد. ما انتظار داریم در WWDC 2019 اپل چند محصولی برای معرفی داشته باشد و تنها به دستگاه های معمولی اکتفا نکند. در WWDC 2018 نیز چند محصولی توسط اپل معرفی شد و با تمام این تفاسیر می توان برای سال ۲۰۱۹ انتظارات را بسیار دانست.

پیش بینی درباره محصولات آینده دشوار نیست و می توان به سادگی انتظار داشت که اپل دیوایس های بزرگی برای معرفی ارائه دهد. هر سال این شرکت چندین مدل محصول معرفی می کند که هر یک مشخصه های قابل توجهی دارد. اپل در تلاش است تا چندین مدل لپ تاپ، تبلت، گوشی هوشمند و چندی دیگر برای معرفی داشته باشد. تاکنون شایعاتی درباره نسل بعدی دیوایس های اپل منتشر شده و هیچ یک به تایید یا تکذیب کوپرتینویی ها نرسید تا مشخص شود با چگونه محصولی رو به رو هستیم. به هر حال بهتر است تا اواسط سال ۲۰۱۹ منتظر ماند زیرا شرکت اپل همیشه در اواسط به معرفی محصولات جدید خود می پردازد.

اما در سال ۲۰۱۹ اپل چه محصولی را معرفی می کند:

مک پرو جدید

ما انتظار داریم شرکت کوپرتینویی در سال جاری مک پرو جدید را معرفی کند. پیشتر شایعه شد نسل جدید مک پرو اپل با طراحی بهینه شده و سخت افزاری قدرتمندتر معرفی خواهد شد. از این رو باید انتظار داشت که محصول جدید شرکت اپل یک سیستم کامپیوتری قدرتمندتر نسبت به نسل قبل محسوب شود. طراحی ماژولار و باکیفیت از یک سو و قابلیت ارتقا سخت افزاری در سوی دیگر، ویژگی های مثبت مک پرو جدید خواهند بود. اپل در تلاش است تا با گسترش مدل محصولات خود نظر طرفداران جلب کند و دیوایس هایی را در دسترس مشتریان قرار دهد که عملکردی فراتر از انتظار نشان می دهند.

آی مک پرو یکی دیگر از دستگاه های دسکتاپی اپل محسوب می شود. این سیستم هر چند سال بروزرسانی شده و نسل پیشین آن در سال های گذشته به بازار ورود پیدا کرد. بنابراین پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۹ مک پرو جدید توسط کوپرتینویی ها معرفی شود.

مک بوک های جدید

لپتاپ های اپل با عنوان مک بوک روانه بازار می شوند. از این رو هر چند سالی که بروزرسانی برای آنها در نظر گرفته می شود یا کاملا تغییریافته بوده و بخش های مختلفی را دربرمی گیرد، یا آن که تنها قسمت سخت افزاری را شامل می شود. بنابراین دقیقا مشخص نیست مک بوک های جدید شرکت کوپرتینویی در سال ۲۰۱۹، چه ویژگی هایی را دربرمی گیرد. اپل سخت به دنبال مدل های برجسته تری از مک بوک است و حتی باید شاهد رونمایی از مک بوک پرو جدید هم باشیم.

در حالی که سال ۲۰۱۸ مک بوک ایر پس از چندین سال رونمایی شد، رونمایی دیگر مک بوک ها عجیب نخواهد بود. با این تفاسیر باید انتظار داشت که مک بوک های جدید از ویژگی های قابل توجهی بهره می برد.

آیفون XI

شرکت اپل برای سال ۲۰۱۹ برنامه بزرگی در سر دارد. علاوه بر مک بوک و مک پرو، احتمالا آیفون XI نیز یکی دیگر از محصولات سال ۲۰۱۹ کوپرتینویی ها خواهد بود. البته این شرکت در نظر دارد سال ۲۰۱۹ سه مدل آیفون جدید معرفی کند. همان برنامه ای که در سال ۲۰۱۸ عملی کرده و به معرفی دو مدل رده بالا و یک مدل اقتصادی پرداخته است. گفتنیست که آیفون XI نام نسل بعدی آیفون خواهد بود و اپل در تلاش است تا مشخصه های قابل توجهی در دیوایس خود به کار گیرد.

صفحه نمایش اولد، دوربین اصلی سه گانه ساخت سونی، سنسور اثرانگشت زیر نمایشگر از ویژگی های احتمالی آیفون ۲۰۱۹ خواهد بود. تاکنون شایعات محدودی درباره نسل بعدی آیفون منتشر شد و نمی توان به آنها اشاره دقیقی داشت. زیرا اطلاعات کافی موجود نیست و هرآنچه تا به حال منتشر شده تنها شایعاتی بی اساس هستند. همچنین قرار است آیفون ۵جی نیز در لیست محصولات سال ۲۰۱۹ اپل قرار گیرد. البته پیشتر گزارش شد آیفون ۲۰۱۹ قرار نیست از شبکه ۵G پشتیبانی کند و این شرکت معرفی مدل ۵جی را به سال ۲۰۲۰ موکول کرده است. با تمام این تفاسیر آیفون نسل بعدی نه تنها بهبود طراحی پیدا خواهد کرد، بلکه ویژگی های نوآورانه برای آن فراهم می آید.

آیپد جدید

اپل یکی از برندهای مطرح تولید کننده در بازار تبلت محسوب می شود. این کمپانی تاکنون مدل های مختلفی از سری تبلت های آیپد را معرفی و عرضه کرده است. از این رو انتظارات بسیاری داریم که سال ۲۰۱۹ نیز مدل های جدیدی چون آیپد مینی ۵ و آیپد ۹٫۷ اینچی جدید را معرفی کند. پیشتر شایعه شد که اپل می خواهد در سال ۲۰۱۹ دو مدل آیپد مینی و ۹٫۷ اینچی را با پردازنده A12 بایونیک معرفی کند. اگر این موضوع صحت داشته باشد، بدون شک آیپدهای سال ۲۰۱۹ اپل مدل های برجسته ای هستند و می توان آنها را دستگاه هایی نسل جدید در مقایسه با مدل پیشین دانست.

اطلاعات دقیقی از آیپدهای جدید دردست نیست و نمی توان به شایعات بی اساس نیز اشاره کرد. بنابراین باید منتظر ماند کدام یک از گزارش ها به حقیقت تبدیل خواهد شد.


گوگل در سال ۲۰۱۹

برنامه سال 2019 سه شرکت بزرگ فناوری

هر یک از شرکت های مطرح فناوری همانند اپل، مایکروسافت و گوگل برای خود برنامه های بزرگی تدارک دیدند. بنابراین انتظار داریم که به معرفی دیوایس برجسته ای بپردازند. کمپانی هایی که برنامه بزرگی در سر داشته و باید آنها را برندهای مطرحی به حساب آورد. گوگل نیز جزئی از این شرکت‌ها محسوب شده و توانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

برای سال ۲۰۱۹ این شرکت مستقر در سیلیکون ولی به دنبال رونمایی محصولات برجسته ای از قبیل پیکسل بوک جدید، پیکسل های جدید و چند مورد دیگر است. محصولاتی که هر یک مشخصات بزرگی داشته و باید انتظارات را نسبت به آنها افزایش داد. اگرچه در سال ۲۰۱۸ به معرفی پیکسل ۳ و پیکسل اسلیت پرداخت، برای سال ۲۰۱۹ برنامه متفاوت خواهد بود.

گوگل اگرچه برای هرسال محصولات جدیدی معرفی می کند اما بیشتر همان مدل جدید نسخه های پیشین محسوب می شوند و نمی توان اظهار نظر دقیقی داشت.

یکی از محصولاتی که احتمالا در سال آینده باید شاهد آن باشیم، اسپیکرهای هوشمند سری گوگل هوم است. اسپیکرهایی که رقیب بزرگی برای دیگر اسپیکرها محسوب شده و مشخصات بارزی نیز برای آنها در نظر گرفته می شود. شرکت مستقر در سیلیکون ولی همیشه سعی داشته بهترین را به مخاطبان خود ارائه دهد. این کمپانی در نظر دارد با رونمایی از دیوایس های بزرگ برای سال ۲۰۱۹ نظر طرفدارانش را جلب سازد. البته سابقه درخشان گوگل همیشه نشان داده این برند به دنبال محصولات هوشمند خاص و باکیفیتیست.

شاید در سال ۲۰۱۹ گوگل بخواهد پیکسل بوک جدیدی معرفی کند که با مشخصات سخت افزاری جدید عملکرد بالایی از خود نشان می دهد. البته در سال ۲۰۱۷ این شرکت پیکسل بوکی را معرفی کرد و حال باید منتظر نسخه دیگر یعنی پیکسل بوک ۲ بود.

پیکسل بوک ۲

شرکت گوگل در سال های اخیر برای رقابت با لپتاپ هایی چون مک بوک، سرفیس بوک و چندی دیگر نوت بوک خاص پیکسل بوک را معرفی کرد. دستگاهی که طراحی برجسته ای داشته و مشخصات قابلی هم برای آن فراهم آمده است. ما انتظار داشتیم در سال ۲۰۱۸ شرکت گوگل پیکسل بوک بعدی را معرفی کند اما به جای آن تبلت پیکسل اسلیت رونمایی شد. محصولی که احتمال معرفی آن نمی رفت و انتظار نداشتیم شاهد رونمایی آن باشیم. پیکسل اسلیت رقیبی برای سرفیس پرو و آیپد اپل محسوب می شود و مشخصات قابلی برای این تبلت هیبریدی در نظر گرفته شد.

پیکسل بوک ۲ در صورت معرفی با پردازنده نسل هشتمی اینتل همراه می شد و البته مشخصات سخت افزاری پیکسل اسلیت را نباید دست کم گرفت. با سیستم عامل کرومی که فراهم آمده، شرکت گوگل در تلاش است محصولی کامل به طرفداران ارائه دهد.

پیکسل ۴

در کنار پیکسل بوک ۲ ، احتمالا نسل جدید گوشی های هوشمند پیکسل نیز در سال جاری معرفی خواهند شد. گوشی های هوشمندی که مشخصه سخت افزاری بالایی داشته و ویژگی های آنها نیز برجسته است. شرکت هایی چون گوگل سعی می کنند هر سال مدل جدیدی ارائه دهند تا موردتوجه کاربران قرار گیرند. شرکت گوگل برند مطرحی در زمینه فناوری محسوب می شود که با پیکسل ۴ می خواهد ویژگی هایی را به کار گیرد که در نوع خود قابل توجه است.

پیکسل ۴ احتمالا برخلاف نسخه های فعلی دارای دوربین چندگانه است و فناوری های نوین نیز برای آن در نظر گرفته می شود. پیشتر شایعه شد Pixel 4 در دو مدل پیکسل ۴ ایکس ال و پیکسل ۴ رونمایی خواهد شد. در سوی دیگر اوایل سال ۲۰۱۹ این شرکت درصدد است تا به معرفی پیکسل ۳ لایت و پیکسل ۳ لایت ایکس ال بپردازد.

از این رو باید همچون سال های گذشته انتظار داشت که اسمارتفون های جدیدی توسط گوگل معرفی و عرضه شوند. شایعات پیرامون محصول گوگل کم نیست و نباید آن را دست کم گرفت. پیش بینی می شود گوگل بزودی اطلاعاتی درباره گوشی هوشمند نسل بعدی خود ارائه دهد.

میان رده های پیکسل

همانطور که می دانید گوگل در تلاش است هر سال چندین مدل گوشی هوشمند رونمایی کند. این کمپانی موردبحث در نظر دارد سال ۲۰۱۹ علاوه بر پرچمداران سری پیکسل ۴، میان رده های پیکسل ۳ لایت را نیز رونمایی کند. به هر حال جزئیات کافی در دست نیست و باید منتظر ماند تا مشخص شود، کمپانی مستقر در سیلیکون ولی چه برنامه ای در سر دارد.


مایکروسافت در سال ۲۰۱۹

برنامه سال 2019 سه شرکت بزرگ فناوری

شرکت مایکروسافت نیز دست کمی از گوگل و آمازون ندارد. هر سه این کمپانی ها از بزرگان صنعت فناوری شناخته می شوند و توانستند عملکرد بزرگی از خود نشان دهند. بنابراین نباید آنها را دست کم گرفت زیرا برنامه ای که این شرکت در نظر دارد فراتر از انتظارات محسوب می شود.

اما مایکروسافت برای ۲۰۱۹ چه برنامه ای در سر دارد و انتظارات از این کمپانی برای سال جاری چیست:

سرفیس بوک ۳

لپ تاپ سرفیس بوک ۳ محصولی قابل توجه بوده که در سال ۲۰۱۹ باید شاهد معرفی آن باشیم. شرکت ردموندی نسخه فعلی سرفیس بوک ۲ را در اواخر سال ۲۰۱۷ روانه بازار کرد. در این بین نباید انتظار داشت که سرفیس بوک ۳ پیش از انتهای سال ۲۰۱۹ به فروش برسد. اگرچه باید دقت کنید که این تنها یک پیش‌بینی است و هنوز اطلاعاتی درباره تاریخ دقیق عرضه نسخه بعدی سرفیس بوک انتشار پیدا نکرد. هر آن‌چه که در این رابطه مشاهده کردیم توسط وب‌سایت Christian Today و به نقل از Gizmolead آشکار شد.

با تمام این تفاسیر تعیین ماه اکتبر برای معرفی این دیوایس منطقی نیست. همچنین فروش سرفیس بوک ۳ در سال ۲۰۱۸ عجیب محسوب نمی‌شود ولی بر اساس توضیحات بالا، چنین احتمالی بسیار ضعیف می باشد. بنابراین تا تاریخ انتشار اخبار جدید و افشا شدن اطلاعات بیشتر باید به همان زمان پیش‌بینی گشته و برای سال ۲۰۱۹ اکتفا کرده و به زمانی زودتر نباید احتمال داد.

با مشخصاتی از قبیل گرافیک تورینگ انویدیا، پردازنده نسل نهمی اینتل، صفحه نمایش ۴K و چندی دیگر باید سرفیس بوک ۳ را مدلی برجسته دانست.

سرفیس پرو ۷

شرکت مایکروسافت هر سال نسل جدیدی از تبلت سرفیس پرو را معرفی می کند. این سری تبلت های ردموندی ها دارای طراحی باکیفیت هستند و مشخصه های بارزی نیز برای آن در نظر گرفته می شود. با چنین ویژگی هایی که تاکنون از محصول بهره گرفته شده، برند سرفیس یک مدل برجسته است و می توان انتظارات بسیاری داشت. سرفیس پرو ۷ مایکروسافت در بحث ساختار بعید است تغییراتی در آن مشاهده شود و باید شاهد محصولی باشیم که در نوع خود قابل توجه است. صفحه نمایش هیبریدی با پشتیبانی از قلم لمسی، صفحه کلیدی با پوشش آلکانترایی، وضوح نمایشگر بالا و سخت افزاری بروزآوری شده، از ویژگی های سرفیس پرو ۷ مایکروسافت است.

این محصول مایکروسافت امید می رود با ویژگی های برجسته ای همراه شود تا موردتوجه طرفداران قرار گیرد. مایکروسافت می خواهد محصولی را در اختیار طرفداران خود قرار دهد که نقصی نداشته و در نگاه نخست چشمگیر هستند. سرفیس پرو ۷ نسل بعدی تبلت هیبریدی سرفیس پرو بوده و انتظار داریم ویژگی های قابلی برای آن در نظر گرفته شود.

سرفیس فون

شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ انتظار می رود از تلفن هوشمند ویندوزی جدید سرفیس فون رونمایی کند. تاکنون شایعات بسیاری پیرامون سرفیس فون منتشر شد که به عنوان اندرومدا نیز شناخته می شود. این دیوایس ردموندی ها احتمالا ساختار منعطفی دارد و در نوع خود بی نظیر خواهد بود. اطلاعات دقیقی از سرفیس فون در دست نیست و تنها شاهد انتشار برخی اطلاعات محدود هستیم. سال ۲۰۱۹ همان زمانی خواهد بود که طرفداران مایکروسافت باید منتظر معرفی چنین محصولی باشند. احتمالا در طراحی این مدل شباهتی به سری سرفیس داشته و مینیمالیستی به نظر برسد.


نتیجه گیری

سال ۲۰۱۹ را باید برای شرکت های بزرگ فناوری قابل توجه دانست. از آنجایی که تا پایان دهه مدت زمان کوتاهی باقی مانده، شرکت ها نیز سعی در این دارند تا بهترین ها را به عنوان پایان دهه رونمایی کنند. گوگل، مایکروسافت، اپل سه برند بزرگ فناوری هستند که نوآوری های قابلی را فراهم آورده و باید آنها را در عملکرد بی نظیر به شمار آورد. انتظار داریم بیشتر پیش بینی های بیان شده در سال ۲۰۱۹ عملی شود.

 

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع techradar

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.