بررسی گوشی ویوو نکس دوال دیسپلی ادیشن

در اکتبر گذشته گوشی زد تی ای نوبیا ایکس با نمایشگر دوگانه وارد بازار شد و پس از آن ویوو نکس دوال دیسپلی ادیشن در شانگهای چین معرفی شد در ادامه به بررسی مشخصات گوشی ویوو نکس دوال دیسپلی ادیشن می پردازیم. اما قبل از بررسی گوشی در فیلم زیر جعبه گشایی آن را با هم مشاهده میکنیم:

هنگامی که صحبت از صفحه نمایش دوگانه به میان می آید اولین سوالی که به ذهن می رسد این است که چه نیازی به وجود دو صفحه نمایش برای یک گوشی است؟ با بررسی ویوو نکس دوال دیسپلی ادیشن به این سوال پاسخ می دهیم. این گوشی درست مثل نکس اس با دوربین پریسکوپی، یک صفحه نمایش فوق العاده امولد در جلو دارد که اساسا هیچ قابی ندارد زیرا نمایشگر جلوی گوشی نیاز به هیچ بریدگی برای دوربین سلفی یا عناصر دیگر ندارد.

با این حال آنچه که درون این گوشی چشمگیرتر است عمکرد صفحه نمایش دوم است. صفحه نمایش دوم که در عقب گوشی قرار دارد هم از انواع صفحه نمایش امولد است با این تفاوت که سایز آن کمی کوچکتر است اما قابلیت های بسیاری دارد. برای گرفتن عکس سلفی می توانید از دوربین عقب گوشی استفاده کنید و تصویر خود را در نمایشگر دوم ببینید. حلقه دوربین ویوو نکس دوال دیسپلی ادیشن یکی دیگر از مواردیست که توجه شما را جلب خواهد کرد. دوربین‌های گوشی درون یک دایره قرار دارند که بخش پایینی دایره جزو نمایشگر گوشی محسوب می شود. این دایره شامل چندین لامپ ال ای دی است که نورهای RGB تولید می کنند و بر اثر بخشی دوربین می افزایند. این گوشی دارای یک دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی و یک ماژول ثانویه ۲ مگاپیکسلی برای افزایش کیفیت ضبط ویدئو در نور کم است همچنین یک حسگر TOF در کنار اینها دیده می شود. همچنین یک فلاش ال ای دی برای عکس های معمولی و یک جفت ال ای دی کوچک برای ایجاد اثر  softbox برای سلفی دارد.

این مطلب هم بخوانید :   ویوو APEX 2019 در تاریخ 24 ژانویه رونمایی می‌شود

گوشی ویوو نکس دوال دیسپلی ادیشن

رفتن از صفحه نمایش عقب به جلو آسان است، کافیست روی دکمه پاور در سمت راست کلیک کنید یا با سه انگشت خود روی صفحه ضربه بزنید. ویوو با اضافه کردن کلید پاور دوم زیبایی بصری ویوو نکس دوال دیسپلی ادیشن را افزایش داده است با این تفاسیر هر صفحه نمایش یک کلید پاور در سمت راست خود دارد. دکمه صدا هم در سمت راست صفحه نمایش اصلی ۶٫۴ اینچی قرار دارد.

گوشی ویوو نکس دوال دیسپلی ادیشن

هنگام خرید گوشی هوشمند ویوو هنوز هم رابط کاربری بزرگترین تهدید است. سیستم عامل FunTouch برخی از ویژگی های دلخواه را برای شما به ارمغان آورده اما بعضی از بخش ها به نظر می رسد معنای زیادی ندارند و حتی در مواردی زیادی به نظر می رسند.

مانند حلیه ای که شما مثلا یک حرف “V” را روی صفحه نمایش قفل شده می کشید و پنل دیگر این فرایند را مانند یک فیلم پخش می کند. برخی می گویند این یک حیله قدیمی و کهنه است و برخی هم از آن استقبال می کنند.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع gsmarena

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.