بررسی گلکسی اس ۱۰ سامسونگ

گلکسی اس ۱۰ یک اسمارت فون کامل است. در تمام چیز متعادل و عملکرد بسیار عالی در همه چیز را دارد.برای سالگرد ۱۰ ساله سری گوشی های گلکسی اس، سامسونگ با کنار هم قرار دادن اجزائی عالی یک رهبر را این دفعه انتخاب کرده است. در این بررسی طراحی، باتری، سرعت و دوربین را تحلیل و تجزیه کرده ایم تا بتوانیم به شما کمک کنیم که اگر گوشی بعدیتان گلکسی اس ۱۰ بود انتخاب بهتری داشته باشید.

بررسی گوشی گلکسی اس ۱۰ سامسونگ

بررسی سامسونگ گلکسی اس 10

نکته: این بررسی با گلکسی اس ۱۰ پلاس صورت گرفته است. اما تجربه عمومی کاربران مشابه گلکسی اس ۱۰ است.


طراحی صنعتی

هنگامی که صحبت از طراحی صنعتی می شود، باید گفت که سامسونگ در سال های گذشته چندین راه نوآوری کرده است، از جمله آنها شامل شیشه منحنی نزدیک به حاشیه گوشی است. سامسونگ برای دفعه اول با یک صفحه نمایش OLED و دوربین های هوشمند سلفی که به یک یا دو سوراخ پانچ شده اند؛ تغییر نکرده است. آنر ویو ۲۰ اولین گوشی است که با طراحی سوراخ پانچ شده معرفی می شود، اما صفحه نمایش آن LCD است.

کیفیت و ساخت کلی گلکسی اس ۱۰ حیرت بر انگیز است و اس ۱۰/اس ۱۰ نسبت به اس ۹/اس ۹ سبک تر می باشد. آن هم با وجود دارا بودن صفه نمایش بزرگتر، باتری بزرگتر و غیره. اگر دوست دارید احساس وزن بیشتری را داشته باشید، این شرکت یک نسخه سرامیکی لوکس از ورژن گلکسی اس ۱۰ را با بهترین اجزاء ارائه می دهد.

گوشی های سرامیکی به طور کلی نسبت به گوشی های شیشه ای مقاوم تر هستند. ولی واقعا بستگی به ضخامت لایه سرامیک دارد. و ما هم نمی خواهیم قطر گلکسی اس ۱۰ پلاس را با بتون مقایسه کنیم.

“ظرفیت باتری فوق العاده بالا و عملکرد در هر میلی متر مکعب”

اینکه طراحی این اسمارت فون را دوست دارید یا نه انتخاب و سلیقه شما است، اما فکر می کنم که طراحی زیبا و با شکوه بنظر می رسد.

دور از زیبا شناسی، طراحی فنی گلکسی اس ۱۰ فوق العاده است. که ظرفیت بسیار بالا باتری و عملکرد در هر میلی متر مکعب، بسیار به این جایگاه کمک کرده است. این چیزی است که افکار در مورد آن است. سامسونگ موفق به انجام آن شده است. در حالی که مراقب علاقه همه با اتصال ۳٫۵ میلی متری صوتی بوده است.

بررسی سامسونگ گلکسی اس 10

در مقایسه با گلکسی اس ۹، گوشی گلکسی اس ۱۰ تقریبا ۱۳% باتری بیشتر، ناحیه صفحه نمایش ۴٫۵% بیشتر است. اما ۸% کوچکتر و ۷٫۵% سبک تر است. شاسی اس ۱۰ پلاس، پیشرفت مشابهی دارد، به جز اینکه تنها ۱۷% ظرفیت باتری و ۲ ایکس رم را از اس ۹ دریافت می کند.

هدست های AKG سیمی که در جعبه قرار دارند، بسیار شیک و زیبا و در هر گونه فایلی صدای عالی را به شما تحویل می دهد. و آنها Hi-Res هستد. برای دیدن فیلم Dolby Atoms نیز شما را پشتیبانی می کند.

بله هنوز دکمه قفل کردن گوشی در سمت چپ قرار دارد. اما این سری می توانید این کلید را برای دیگر برنامه ها دوباره راه اندازی کنید.

اگر شما قبل از خواندن بقیه بررسی، رویداد راه اندازی را از دست داده اید، توصیه می کنم سریع آن را ببینید. زیرا به شما کمک بسیاری می کند:


صفحه نمایش

بررسی سامسونگ گلکسی اس 10

سامسونگ کاملا به OLED موبایل و چشم انداز صفحه نمایش تسلط دارد. همچنین یک ترکیب عالی از روشنایی، دقت رنگ را پوشش می دهد. سوراخ های برش لیزری برای دوربین های سلفی بسیار تمیز و ساده است و کار به چیزی ندارد.

مهمترین متریک رنگ حیاتی برای صفحه نمایش، ارزش JNCD را دارد (تفاوت رنگ قابل توجه است). مقدار کمتر از ۳ بدان معنی است که اکثر انسان ها تولید رنگ را نمی توانند تشخیص دهند. گلکسی اس ۱۰، JNCD 0.4 موثری را به نمایش می گذارد که در آیفون XS با ۰٫۸ آن را آزمایش کرده ایم. به راه دوری نرویم یکی از اعضای دیگر خانواده اس یعنی گلکسی اس ۷ نیز از JNCD 3 استفاده می کند.

دقیق ترین آزمایش تست شده

ممکن است قادر به دیدن و تشخیص تفاوت نباشید، اما سامسونگ نیز توانسته تا اثرات نامطلوب نور آبی را بدون تاثیر به دیگر عملکر های رنگ ها کاهش دهد. گلکسی اس ۱۰ این را مدیون TUV Eye Comfort است. این ویژگی در طول موج های مختلف برای پیکسل های آبی کار می کند. در آخر، صفحه نمایش اس ۱۰ (نرم افزار) آن  قادر به پخش فیلم های + ۴K HDR10 با استفاده از داده های HDR پویا است.

از نظر کیفیت پنل OLED، هر سازنده تلفن از قبل دارای تنظیم رنگ پیش فرض خود است و گلکسی اس ۱۰ سامسونگ نیز تنظیم رنگ پیش فرض را به یک سبک کمتر اشباع و طبیعی تغییر داده است. اگر دوست دارید سبک قبلی سامسونگ را داشته باشید، می توانید حالت رنگی را در تنظیمات صفحه نمایش به پاپ تغییر دهید. این یک انتخاب عالی است.

روشنایی استثنایی

سامسونگ می گوید که صفحه نمایش اش می تواند به ۱۲۰۰NITs روشنایی برسد. اما او محاظه کار است. و ما در مرحله تست گلکسی اس ۱۰ پلاس حداکثر روشنایی ۱۳۶۳NIT را اندازه گرفتیم. همچنین باید توجه داشته باشید که این سطح از روشنایی فقط در حالت “نورپردازی Adaptive” قابل دستیابی است. زیرا که این حالت برای مواقع خاص مثل مقابله با نور زیاد خورشید طراحی شده است.

در حالت روشنایی دستی، حداکثر نور برای روشنایی، حدودا ۷۵۰ نانومتر است. که امر منطقی هم به حساب می آید. زیرا باعث می شود تا چشم انسان با طول عمر بیشتری با این روشنایی سازگار باشد و در حقیقت طبیعی هم است. همچنین ال جی گوشی G7 خود را با ۱۰۰۰NIT سازگار کرده است.

سنسور اثر انگشت آلتراسونیک در صفحه نمایش

یکی از ویژگی های جدید گلکسی اس ۱۰ سنسور کلواکم سه بعدی سویک است که محل قرار گیری آن بر روی صفحه نمایش است. سامسونگ، سنسور اثر انگشت نوری را با سنسور آلترا سوند جایگزین کرده است. که مانند رادار کار می کند و تصویر سه بعدی را از انگشت شما می گیرد.

نه تنها سنسور اثر انگشت ۳ بعدی ایمن تر است بلکه بسیار دقیق تر از سنسور ۲ بعدی است. سنسور سونیک نیز زمانی که اگر دست مرطوب باشد کار می کد. این چیزی است که معمولا حسگر های نوری را خنثی می کند. این سنسور به نظر می رسد که با محافظ شیشه سازگار است.

طبق آزمایشات ما این سنسور سریع تر از هر سنسور اثر انگشت نوری بر روی صفحه نمایش است. اما به اندازه سنسور های اثر انگشت قدیمی سریع نیست. بنابراین هنوز هم جای پیشرفت وجود دارد. توصیه من این است که لوگو اثر انگشت در هنگام خاموشی صفحه نمایش هم نمایش داده شود(در تنظیمات صفحه نمایش). بنابراین شما می دانید کجا انگشت خود را برای بازگشایی قفل بگذارید.

همچنین بخاطر داشته باشید قفل چهره ای گلکسی اس ۱۰ به دلیل دو بعدی بودنش زیاد امن نیست. اما برای راحتی کارتان می تواند مورد استفاده قرار گیرد.


کیفیت نهایی دوربین عکاسی (آی کیو)

بررسی سامسونگ گلکسی اس 10

۲۰۱۸ یک سال وحشی در دنیای دوربین های اسمارت فون ها بود و علرغم پیشروی در عکاسی با نور کم، کمپانی ها پیشرفت بسیاری داشته اند. سامسونگ پشت سر هواوی در این دوره است. آن هم به دلیل میت ۲۰ پرو با زوم ۵X پلاس فوق العاده اش است. این درس یاد گرفته شد و به همین دلیل است که گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس از یک دوربین سه لنز(۱۶mm،۲۷mm،۵۲mm) استفاده می کند و سبب شده تا سامسونگ را دوباره در موقعیت سدر قرار دهد.

در نتیجه: در نمره کیفیت عکس دوربین آبلر جی، گلکسی اس ۱۰ امتیاز ۱۷۷ را می گیرد و پیش از آن میت ۲۰ پرو امتیازش ۱۶۷ بوده است. نمره و امتیاز ما از چهار ستون عکاسی تلفن همراه تشکیل شده است:

 • نور روز: ۱۸۷ (#۱ with OnePlus 6T and iPhone XS)
 • شب: ۱۹۴ (#۱)
 • زوم: ۸۹
 • آلتراوید: ۱۳۴(#۱)

همانطور که شاهد هستید، سامسونگ گلکسی اس ۱۰ دارای رتبه ۱ در سه و چهار دسته است، در دسته زوم بالاتر تر از هواوی میت ۲۰ پرو  قرار دارد که به لطف زوم چشمی عالی ۸۰mm آن است.

گلکسی اس ۱۰ دارای پیشرفت های زیادی نسبت به گلکسی اس ۹(که بسیار خوب بود) در موارد عکاسی در نور روز و شب و زومش است. با این حال آزمایشات ما به وضوح نشان می دهد که این دوربین جدید فوق العاده یکی از عوامل مهمی است که توانسته گلکسی اس ۱۰ را به این جایگاه برتری برساند.

این مطلب هم بخوانید :   هر آنچه از گلکسی اس 10 سامسونگ می دانیم

دوربین سلفی (تست شده در گلکسی اس ۱۰ پلاس)

کیفیت تصویر دوربین سلفی می تواند برای ارزیابی بیشتر ذهنی باشد، اما با توجه به جزئیات تصویر، می توان گفت گلکسی اس ۱۰ کمی نسبت گلکسی اس ۹ و پیشنیان خانواده خود پیشرفت یافته است. عکس ها واضح تر از اس ۹ و نوت ۹ هستند.

هر دو دوربین سلفی دارای یک لنز+سنسور خودکار و سنسور ثانویه به بوکه اس ۱۰ پلاس و کیفیت آن بسیار کمک کرده است. دوربین سلفی اس ۱۰ دارای یک لنز زاویه دید گسترده است و هنگامی که به زاویه باریکی می روید می تواند کمک خوبی باشد. البته ما هنوز به دوربین تک لنز خود گلکسی اس ۱۰ نگاه نکرده ایم، بنابراین ممکن است این پاراگراف را بعدا به روز کنیم.

ویژگی های ویدیو

برای فیلم سازان، ویژگی های هیجان انگیز تثبیت کننده است.که از دوربین اصلی علاوه بر آلتروید برای تثبیت ویدیو استفاده می کند. این حالت فقط با لنز اولیه کار می کند و شما نمی توانید در کیفیت ۴K از آن بهره ببرید(پردازش ویدیو ممکن است سنگین باشد).

ضبط ویدیو HDR10 پیشرفتش نسبت به قبل زیاد نبوده است. اگر چه در گذشته اسپدراگون ۸۴۵ بود که می تواست به ظبط HDR10 و تنها در سونی پاسخ دهد. پیشرفت کیفیت ارائه ظبط HDR در راه های مختلفی لطیف بوده است، اما قطعا یک چیز عالی است.

ضبط ویدیو HDR هنوز در بتا است و تنها با لنز اولیه کار می کند. شما نمی توانید HDR را با دوربین آلتراوید ضبط کنید. ما اصلا مطمئن نیستیم چرا، اما ای به خاطر سنسور آلتراوید است مه قادر نیست این کار را انجام دهد یا هنوز که HDR آن را نپذیرفته است.


ویژگی های نرم افزاری دوربین جدید

سامسونگ گلکسی اس ۱۰ دارای ویژگی پیشنهاد شات است. که برای پیشنهاد AL به هدف دوربین برای گرفتن بهتری عکس استفاده می کند. همچنین اطمینان حاصل می کند که عکس ها دارای ویژگی های دوست داشتنی هستند. شخصا من تمایلی به فعال کردن ویژگی Al نیستم. اما شما می تواننید آن را امتحان کنید و ببینید که شاید دوست داشتید.


عملکرد

گلکسی اس ۱۰ از پردازنده کلکوام اسنپدراگون ۸۵۵ استفاده می کند و همین سبب شده آن را به یکی از قدرتمند ترین گوشی ها در هر جنبه ای تبدیل کند. به طور کلی تفاوت های قابل توجه اندکی بین گوشی هایی که از یک پردازنده مشابه استفاده می کنند وجود دارد. اما گلکسی اس ۱۰ دارای یک سیستم خننک کننده است که ممک است در جلسات زیاد بازی کردن کمک بیشتری کند.

شکاف عملکرد گرافیکی به خصوص در معیار های فعال مانند ۳D مارک اسلی شات قابل توجه است که باعث شده تا اسنپدراگون ۸۵۵ به راحتی از دور مسابقات پیش بیافتد. برای بازی های مفید و معیار های آنها، آیفون ایکس اس می تواد بسیارخوب رقابت کند. اگر کنجکاو هستید می توانید به گالری نمودار های مربوطه در زیر نگاهی بی اندازید.

عملکرد وایرلس

گلکسی با مودم ۴G LTE CAT20، می تواند در اوج سرعت، فایل های شما را دانلود کند. سرعتی حدود ۲ گیگابایت در ثانیه است. و سرعت آپلودش ۳۱۶ مگابایت در ثانیه. البته که بنظر می رسد این سرعت در دنیا واقعی امکان پذیر باشد، اما سرعت های بالا معمولا با سرعت های متوسط رو به بالا ارتباط دارند.


باتری: ارتقا ظرفیت خوب

بررسی سامسونگ گلکسی اس 10

با ظرفیت باتری ۳۴۰۰ و ۴۱۰۰ آمپری، گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ پلاس ارتقا خوبی نسبت به اس ۹ و اس ۹ پلاس (۱۷% و ۱۳%) داشته اند. همچنین گلکسی اس ۱۰ می توانند به یک شارژر بی سیم برای دیگر دستگاها تبدیل شود. برخی از ویژگی های معرفی شده توسط هواوی ای است که می تواند گوشی را به ارمی شارژ کند، ولی در اصل استفاده از آن برای شارژ کرد اسمارت واچ ها و ایربادز ها مهم است.

بررسی سامسونگ گلکسی اس 10

تست شارژ باتری(شارژر سیمی) سامسونگ گلکسی اس ۱۰ پلاس توسط ما سرعت شارژ را ۵۳ میلی آمپر نشان می دهد، که کمی از سرعت گلکسی اس ۹ پلاس بیشتر است، ولی در مقایسه با سرعت ۱۰۰میلی آمپر هواوی میت ۲۰ پرو قابل توجه نیست.

اکثر دستگاه های شرکت های اوپو و وان پلاس، سرعت شارژ اشان ۶۰ تا ۷۰ میلی آمپر است. که از گوشی مورد هدف ما بیشتر است. ۱۰۰% تفاوت در سرعت شارژ کردن برای کاربران مهم است و ممکن است عاملی مهلک برای انتخاب گوشیشان باشد. پس سامسونگ به قابلیت شارژ فوق العاده سریع نیاز دارد. کاربران معمولی نباید بیش از حد از این موضوع ناراحت باشند.

برای چشم انداز چیز های بهتر، باید گفت گلکسی اس ۱۰، ۲٫۵X سریع تر از آیفون ایکس اس مکس و هواوی میت ۲۰ پرو ۲٫۵X سریع تر از گلکسی اس ۱۰ است.


نرم افزار:رابط کاربری جدید و اتوماسیون

سامسونگ پرچم دار خود را بر روی اندروید ۹٫۰ راه اندازی می کند و با برنامه هایی ماند DEX لود می شود که در زمان اتصال به صفحه نمایشی بزرگ، گوشی را به یک کامپیوتر (ویندوز) تبدیل می کند. با این حال چند ویژگی جدید هم وجود دارد که توصیه می کنیم به دنبال آن باشید:

رابط کاربری سامسونگ

در طی کنفرانس توسعه دهندگان(SDC) سامسونگ در سال ۲۰۱۸ در سانفرانسیسکو ارائه شده است، یک رابط کاربری جدید بر روی کار آمده است که پیشرفت قابلیت های آن خوب است. یک رابط کاربری در مقابله با صفحه نمایش بزرگ طبیعی و اسمارت فون مدرن است. و طوری بهینه سازی شده است تا به صورت دوستانه در یک دست باشد، برای مثال در هنگام حرکت برای بسیاری از دکمه ها و گزینه های پایین صفحه است.

شایان به ذکر است یک تم(حالت) تاریک به طور پیش فرض در تنظیمات گوشی موجود است. که می تواند در هنگام استفاده تلفن در شب زیاد مورد استفاده باشد. اما برای صرفه جویی در عمر باتری (و پیکسل های OLED خودتان هر کدام را که بهتر است انتخاب کنید).

دستورالعمل های Bixby

بیکس بای به شما کمک می کد تا وظایف خودکار خود را انجام دهید در غیر اینصورت چنیدن آلارم خاموشی را اجرا کنید یا اینکه اگر می خواهید به طور اتوماتیک در یک زما خاص انجام شود.

یک مثال: به طور پیش فرض برای صرفه جویی باتری در شب، به طور خودکار BT را غیر فعال می کند، صفحه نمایش همیشه روشن را خاموش می کند، وای فای و داده های تلفن همراه را قطع می کند. که اگر دو طول شب تا صبح گوشی شما به شارژ متصل نبود در هنگام بیدار شدن با حداکثر باتری مواجه شوید.

بررسی سامسونگ گلکسی اس 10


نتیجه گیری

سامسونگ گلکسی ۱۰ یک اسمارت فون کامل است. ای گوشی بسیار تعادل را رعایت کرده است و در همه چیز به خوبی کار خود را انجام می دهد. عملکرد شارژ باتری شاید یکی از ضعف های آن باشد. البته  برای هر چیزی مسائل و مشکلاتی وجود دارد.(دوربین، صفحه نمایش، عملکرد، طراحی)- گلکسی اس ۱۰ یک رهبر در گروه خودش است.

“گلکسی اس ۱۰ به طور ساده فوق العاده است و ما آن را به شدت توصیه می کنیم”

ما طراحی صنعتی این دستگاه ذا زیبا می بینیم. اما همانطور که ذکر شد مهمترین نکته ایت است که کیفیت مواد و نحوه ساخت کلی آن چقدر است. گلکسی اس ۱۰ به طور ساده عالی است و در رتبه بندی آ را All-Stars ارائه می دهیم.

امتیاز کلی محصول: ۱۰/۱۰

0/5 (0 Reviews)
94%
امتیاز کامل

گلکسی اس 10 سامسونگ - Samsung Galaxy S10

گلکسی اس 10 یک اسمارت فون کامل است. در تمام چیز متعادل و عملکرد بسیار عالی در همه چیز را دارد.برای سالگرد 10 ساله سری گوشی های گلکسی اس، سامسونگ با کنار هم قرار دادن اجزائی عالی یک رهبر را این دفعه انتخاب کرده است. در این بررسی طراحی، باتری، سرعت و دوربین را تحلیل و تجزیه کرده ایم تا بتوانیم به شما کمک کنیم که اگر گوشی بعدیتان گلکسی اس 10 بود انتخاب بهتری داشته باشید.

 • صفحه نمایش
 • حافظه
 • دوربین
 • عملکرد نرم افزاری
 • پردازنده و سی پی یو
 • رابط کاربری
 • باتری
منبع Ubergizmo

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.