حسگر اثر انگشت درون صفحه نمایش هنوز به اندازه کافی خوب نیست

در چند سال گذشته حسگر اثر انگشت دستخوش تغییرات زیادی شده است. این اسکنرها در موقعیت های مختلف قرار می گرفتند ابتدا تولیدکنندگان این اسکنرها را بیشتر در نقاط مختلف پشت گوشی، سپس کنار گوشی و در نهایت در اواخر سال ۲۰۱۸ برای اولین بار شاهد حسگر اثر انگشت درون صفحه نمایش بودیم.

این اسکنرهای درون صفحه نمایش به سازندگان تلفن همراه اجازه می داد تا با قاب های بزرگ کار کنند و گوشی های هیجان انگیز با صحه نماش بدون لبه تولید کنند. خوانندگان اثر انگشت خود به تنهایی فن آوری هیجان انگیزی هستند. از طریق شیشه صفحه نمایش نفوذ می کنند تا خطوط پیچیده اثر انگشت را بخوانند و با الگوی اصلی تطابق دهند و در صورت تشخیص تطابق قفل صفحه کلید را در یک ثانیه باز کنند.

حسگر اثر انگشت درون صفحه نمایش در وضعیت خیلی خاصی کار می کند. بعد از همه این ها با اولین تلفن های دنیا که دارای اسکنر اثر انگشت درون صفحه نمایش هستند، یک چیز برای من روشن است: این تکنولوژی همانند یک اسکنر اثر انگشت واقعی دقیق و صحیح نیست و چندین بار مرا نا امید کرده است.

ما الان کجا هستیم؟!

حسگر اثر انگشت درون صفحه نمایش

اجازه دهید توضیح دهم: در وان پلاس ۶T که در حال حاضر از آن استفاده می کنم اثر انگشت، صفحه نمایش را در تایم طولانی تری باز می کند. و اینکه برای اسکن اثر انگشت حتما باید انگشتتان روی نقطه و زاویه صحیح قرار بگیرد که نیاز به تمرکز دارد. که این شرایط برای ما که تلفن همراه جزو بخش های پیچیده و جدایی ناپذیر زندگیمان تبدیل شده کمی سخت خواهد بود زیرا در طول روز ده ها یا حتی صدها بار احتیاج به باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی خود خواهیم داشت. در ضمن اکثر اوقات ما در حال راه رفتن، با عجله یا در حال انجام کار دیگری می خواهیم قفل گوشی خود را باز کنیم که این مشکلات کار را برایمان سخت خواهد کرد.

اکثر اوقات برای اسکن اثر انگشت کاملا به نقطه مورد نظر ضربه نمیزنیم، و یا با نیروی کافی انگشتمان را فشار نمی دهیم ( اسکن اثر انگشت درون صفحه نمایش نیاز به فشار بیشتری بر روی سنسور دارد) که به جای باز کردن قفل ارور می دهد و اتفاقی نمی افتد، دوباره امتحان می کنید باز هم ممکن است کار نکند. گاهی اوقات حتی سه یا چهار بار امتحان می کنید و کار نمی کند آخر سر مجبور می شوید با وارد کردن کد گوشی خود را باز کنید. این اتفاق هر بار نمی افتد ولی مطمئنا هر روز با آن مواجه می شوید.

این مطلب هم بخوانید :   حسگر اثر انگشت درون صفحه نمایش گلکسی S10 با محافظ صفحه کار نمی‌کند

سنسورهای نوری جدید فقط برای خواندن اثر انگشت فعال می شوند یعنی قبل اسکن وجود ندارند و در شب عملا شما این سنسورها را نمی بینید و برای پیدا کردن نقطه مورد نظر به مشکل برمیخورید.

آیا حسگر اثر انگشت درون صفحه نمایش بهبود خواهد یافت؟

حسگر اثر انگشت درون صفحه نمایش

تجربه من در استفاده از حسگر اثر انگشت درون صفحه نمایش با دو گوشی وان پلاس ۶T  و هواوی میت ۲۰ پرو است که عملکرد سنسورهای اثر انگشت درون صفحه نمایش در هر دو گوشی مشابه بود و می توانم بگویم که به اندازه کافی خوب نبودند. من هم مثل افراد دیگر از صفحه نماش بدون لبه این گوشی ها و تمام قابلیت های جالبی که از اسکنر اثر انگشت درون صفحه نمایش استفاده می کنند لذت بردم اما هنوز سرعت و دقت کافی در آن وجود ندارد. در حالی که در میت ۲۰ پرو سیستم تشخیص چهره به خوبی کار می کند ولی در وان پلاس ۶T در نور کم خیلی کاربردی نیست.

آیا این مشکلات برای اسکنر اثر انگشت درون صفحه نمایش در آینده هم وجود خواهد داشت؟ من خوش بین هستم که اینطور نیست. انتظار می رود که سامسونگ، بزرگترین سازنده تلفن در جهان، یک اسکنر اثر انگشت درون صفحه نمایش با برند جدید در جدیدترین سری گلکسی اس ۱۰ که در اوایل سال ۲۰۱۹ عرضه می شود، معرفی کند. و این احتمالا یک پیشرفت غیر منتظره برای اسکنر اثر انگشت درون صفحه نمایش باشد.

شما چه فکر می کنید؟ آیا تجربه استفاده از اسکنر اثر انگشت درون صفحه نمایش گوشی های وان پلاس ۶T و هواوی میت ۲۰ پرو را داشته اید؟ آیا از آن راضی هستید؟ در بخش نظرات ما را از نظر خود آگاه کنید.

0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع phonearena

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.