بررسی بازی Apex Legends ؛ بهترین بازی بتل رویال

خوب یا بد، دوره، دوره‌ی تاخت و تاز بازی‌هال بتل رویال است. به همین دلیل رسپاون هم این فرصت را غنیمت شمرد و بازی Apex Legends در سبک بتل رویال را معرفی کرد.

با قاطعیت هر چه تمام‌تر می‌توانیم سال ۲۰۱۷ میلادی را نقطه عطف سبک بتل رویال (Battle Royale) بنامیم. سالی که با انتشار بازی‌های PlayerUnknown’s Battlegrounds (یا همان PUBG) و Fortnite Battle Royale توانست بسیاری از بازی‌های چند نفره‌ی آنلاین را به باد فراموشی بسپارد. هر دو بازی تا سال گذشته میلادی علاوه بر این که توانستند تحسین بسیاری از منتقدان را نسبت به خود برانگیخته کنند، جوایز بسیاری را در مراسم‌های مختلف از آنِ خود کردند؛ اما این پایان کار نبود. طبق آخرین آمار رسمی که از سوی سازندگان این بازی‌ها ارائه داده شده است، بیش از ۴۰۰ میلیون نفر بازی PUBG را تجربه کرده اند. همین آمار در بازی Fortnite Battle Royale به تعداد ۲۰۰ میلیون نفر رسیده است. البته یقین داشته باشید که تا به امروز نفرات بیشتری این بازی‌ها را تجربه کرده اند.

ایپکس لجندز نتیجه این تحقیق و بررسی و در حالی که به طور مشخص و واضحی وامدار بسیاری از ایده‌های خوب رقیب‌های خودش است، کاملا هویت خود را دارد و حتی استانداردهای جدیدی برای سبک بتل رویال تعیین می‌کند. بگذارید خیالتان را راحت کنم، Apex Legends بهترین بازی بتل رویال تا به لحظه نگارش این جمله است و در ادامه بررسی به دلایل آن می‌پردازم.

تایتان‌فال در کالبدی جدید

بررسی بازی Apex Legends

ایپکس لجندز در همان دنیایی جریان دارد که هر دو نسخه تایتان‌فال در آن متولد شدند و هر چند که در ساخته جدید استودیو ریسپاون خبری از تایتان‌ها و ویژگی‌هایی مثل دویدن به روی دیوار نیست اما به راحتی می‌توان روح این سری را در گان‌پلی لذت‌بخش و مکانیزم‌های نرم و روان حرکت کاراکترها دید. سر خوردن‌های سریع و هیجان‌انگیز جایگزین فوق‌العاده دویدن روی دیوارها شده و با وجود قابلیت‌هایی چون بالا رفتن از دیوارها انگار کاراکتر شما به بیشتر جاهایی که بخواهید دسترسی دارد.

سلاح‌های بازی شاید در ظاهر یادآور بلک آپس ۴ و حتی سری هیلو باشند اما هر کدام شخصیت و ویژگی‌های خاص خود را دارند و آشنا شدن با همه آن‌ها شاید تا ساعت‌ها طول بکشد. به هر حال داریم در مورد استودیویی صحبت می‌کنیم که نه تنها سری تایتان فال بلکه بنیانگذارانش به جرات بهترین نسخه سری کال آو دیوتی را ساختند.

بازی Apex Legends ؛ بتل رویال در مسیر درست

تنها نقشه بازی که King’s Canyon نام دارد، در مقایسه با بسیاری از عناوین هم سبک دیگر کوچکتر و تنها میزبان ۶۰ بازیکن است اما به لطف ساختار تو در تو و تنوع بصری بسیاری بالای آن اتفاقا بسیار بزرگ و وسیع به نظر می‌رسد. اما بهترین ویژگی این نقشه همبستگی و ارتباط خوب بین بخش‌‌های مختلف آن است. در جای جای نقشه بالن‌ها و زیپ‌لاین‌هایی قرار دارد که با کمک گرفتن از آن‌ها در مدتی کوتاه می‌توانید از بیابان‌های شرق به جنگل‌های انبوه مرکز نقشه نقل مکان کنید.

بررسی بازی Apex Legends

بهترین سیستم Inventory

سیستم انونتوری (Inventory)، اتچمنت‌ها و آیتم‌های ایپکس لجندز به قدری هوشمند و ساده است که حتی بلک آپس ۴ هم در برابرش مثل پابجی می‌ماند. تمام مدل‌ها و انواع گلوله‌ها با رنگ‌های خاصی مشخص شدند که سلاح مناظر آن‌ها هم رنگ مشابهی دارد. خود بازی به طور خودکار تمامی اتچمنت‌ها و دوربین‌ها را روی سلاح نصب می‌کند، حتی اگر اتچمنت را قبل از برداشتن سلاح در کوله داشته باشید.

وقتی کلاه یا زره سطح بالاتری داشته باشید، سیستم لوت بازی جلوی شما را از برداشتن آیتم‌هایی با سطح پایین‌تر می‌گیرد بنابراین دیگر هیچ وقت لازم نیست نگران به اشتباه برداشتن آیتمی ضعیف‌تر باشید. دقیقا بر خلاف پابجی و بسیاری از بتل رویال‌های دیگر که مجبور هستید بیشتر وقت خود را در منوی اینونتوری بازی بگذرانید، در ایپکس لجندز به ندرت پیش می‌آید به این منو مراجعه کنید مگر برای حذف یا انداختن آیتمی به روی زمین.

سازندگان بازی حتی نشانه‌ ضربدری طراحی کردند تا در هر لحظه آیتم‌های به دردنخوری را که در اختیار دارید، به شما نشان دهد. فرض کنید هیچ کدام از سلاح‌های شما از مهمات Heavy استفاده نمی‌کند و شما هم سهوا یا عمدا چندین بسته از این نوع مهمات را در کوله خود انداختید، کافیست یک بار به منوی اینونتوری بروید تا متوجه شوید چه آیتم‌هایی کاربردی برای شما ندارند.

تجربه لذت‌ بخش همکاری با تیم

بررسی بازی Apex Legends

تجربه درست و لذت‌بخش بسیاری از بازی‌های چند نفره به خصوص بتل رویال‌‌ها در حالت تیمی محتاج همکاری و هماهنگی بالا بین اعضای تیم است. برای همین بسیاری ترجیح می‌دهند تا چنین بازی‌هایی را تنها با دوستان نزدیک خود تجربه کنند و البته داشتن میکروفون و ارتباط دائم هم اهمیت زیادی دارد. اما ریسپاون با طراحی یک ساختار تیمی متفاوت و خلق چند سیستم کاملا نوآورانه جدید کاری کرده که به نظرم تمام بازی‌های مولتی‌پلیر پس از آن باید الگو بگیرند.

تقریبا بر خلاف تمام بازی‌های بتل رویال دیگر، ایپکس لجندز فاقد بخش Solo یا همان تک‌نفره است. هر تیم سه نفر دارد و با تعدادی کمتر از آن مسابقه شروع نمی‌شود مگر آنکه اعضای تیم در هنگام شروع دیسکانکت شده یا بازی را ترک کنند. جالب‌تر اینکه این ساختار متفاوت به هیچ وجه حس همکاری اجباری را القا نمی‌کند.

اما بزرگترین نوآوری و شاید حتی بهترین ویژگی ایپکس لجندز را باید به پای سیستم پینگ آن نوشت که شما و هم‌تیمی‌هایتان را تقریبا تمام اوقات از گفتن حتی یک کلمه هم بی‌نیاز می‌کند. با فشردن یک دکمه می‌توانید موقعیت دشمنان را برای هم‌تیمی‌های خود مشخص کنید، به آن‌ها پیشنهاد دهید به کجا بروید، آیتم‌هایی که را به کارشان می‌آید معرفی کنید و کاراکترهای بازی هم با جزییات کامل تمام این اطلاعات را به زبان می‌آورند.

پیاده‌سازی چنین سیستم جدید و کارآمدی چنان به همکاری راحت و خوبی بین بازیکن‌ها منجر شده که چند شب گذشته با دو هم‌تیمی کاملا غریبه بازی کردم و با حفظ همکاری و هماهنگی کامل توانستیم برای چندمین بار اول شویم.

بررسی بازی Apex Legends

بازیکنی به اسم Lichtgetinteknul را نه از قبل می‌شناختم، نه می‌دانستم چه سن و جنسیتی دارد و نه حتی در نیم ساعتی که با هم در یک تیم بودیم یه کلمه حرف زدیم. اما او حواسش کاملا جمع بود که من زره سطح ۱ دارم و برای همین زره‌های سطح بیشتر را برایم مشخص می‌کرد. وقت‌هایی هم که من به کمکش می‌شتافتم، با فشردن دکمه H ادای احترام کرده و از من تشکر می‌کرد. شاید باورش سخت باشد اما Apex Legends کاری کرده که تقریبا با هر بازیکن غریبه‌ای هماهنگ شوید و دیگر خبری از فحاشی و فضای مسموم بازی‌های آنلاین دیگر نباشد.

مهره دیگر استراتژی ریسپاون برای ساخت عنوانی تاکتیکی و تیم‌محور، لجندها (Legends) یا همان قهرمانان بازی است که شاید نتوان منکر الگوبرداری‌های آن از دو بازی اوورواچ و Rainbow Six Siege نشد اما همچنان مثل کل بازی این سیستم هم هویت خودش را دارد.

در حال حاضر ایپکس لجندز ۸ قهرمان مختلف دارد که دو تا از آن‌ها قفل بوده و متاسفانه برای آزاد کردن حتی یکی از آن دو باید حداقل ۱۴-۱۵ ساعتی وقت بگذارید. هیچ کدام از این ۸ شخصیت بر دیگری برتری ندارند و بر خلاف اوورواچ همه آن‌ها از سلاح‌ها و آیتم‌های یکسانی استفاده می‌کنند. در نهایت نیز این مهارت شما و هماهنگی بین تیم است که حرف اول و آخر را در پیروزی تیم‌تان می‌زند اما هر شخصیت از قابلیت‌های مخصوص و شگفت‌انگیزی بهره می‌برد که به مبارزات عمق بیشتری می‌بخشد.

قهرمانی مثل Wraith می‌تواند برای چند ثانیه‌ای به بعد دیگری برود تا از شلیک دشمنان برای مدتی در امان بماند و قابلیت دوم و اصلی آن ایجاد پرتال است که می‌تواند شما و هم‌تیمی‌هایتان را در کسری از ثانیه از نقطه‌ای به نقطه دیگر ببرد.

بررسی بازی Apex Legends

یکی از لجندها نمونه یکسانی از خود ایجاد می‌کند تا دشمنان را گول بزند، دیگری بشکه‌های سمی دارد که هم دید بازیکنان دیگر را مختل می‌کند و هم به آن‌ها آسیب می‌زند، کاراکتر لایف‌لاین می‌تواند نوار سلامتی خود و بقیه اعضای تیم را پر کند و این لیست همچنان ادامه دارد. هیچ قهرمانی از دیگری بهتر نیست و حتی سلیقه هم در این میان نقش چندانی ندارد. مهم‌ترین عامل این است که بدانید قابلیت هر قهرمان در چه موقعیت و ترکیب با قهرمانان دیگر چطور به کار می‌آید.

همین ویژگی‌ها باعث می‌شود با هر قهرمان ساعت‌ها بازی کرده و حالت‌های مختلف را به آزمون و خطا بگذارید. طبق گفته سازندگان همچنین قرار است هر چند ماه یکبار شخصیت‌های جدیدی به بازی اضافه شود که البته امیدواریم آزاد کردن آن‌ها به سختی و دشواری حالا نباشد.

آخرین ایده جدید ایپکس لجندز که بار دیگر اهمیت همکاری تیمی را به خوبی ترسیم می‌کند، امکان زنده کردن دوباره هم‌تیمی‌هاست. با کشته شدن هر یکی از اعضای تیم تا یک دقیقه و نیم دو عضو دیگر زمان دارند تا بنر (Banner) هم‌تیمی خود را برداشته و به موقعیت‌های مشخصی در نقشه ببرند. در این صورت عضو از دست رفته با یک سفینه اختصاصی از دنیای مردگان باز می‌گردد و البته با تمام سر و صدایی که ایجاد می‌کند، شماها را هم در معرض خطر قرار می‌دهد.

یک بتل رویال کامل

تاد هاوارد، کارگردان سری فال اوت، نقل قول معروفی دارد که به خصوص بعد از عرضه فال اوت ۷۶ و شکست فجیع آن تبدیل به میم (Meme) و مایه طنز گیمرها شده. او در کنفرانس خبری بتسدا در E3 و برای معرفی یکی از ویژگی‌های فال اوت ۴ گفت: “It just works” که بهترین ترجمه و برگردان شاید عبارت «به راحتی جواب میده و کار میکنه» باشد.

بررسی بازی Apex Legends

اما اگر بین بازی‌های مولتی‌پلیر امسال و در کل بازی‌های بتل رویال، یک یا دو عنوان لایق این ادعا باشند؛ باید آن را به نام Apex Legends و بلک آپس ۴ بنویسیم. در حالی که پابجی، Ring of Elysium و بسیاری از بازی‌های دیگر همچنان بعد از سال‌ها و ماه‌ها با مشکلات فنی دست و پنجه نرم می‌کنند، ایپکس لجندز تجربه‌ای کاملا پولیش شده و روان ارائه می‌دهد. تنها اجرای بازی روی برخی از سیستم‌های سخت‌افزاری متوسط چندان مناسب نبوده و همراه با افت فریم است که باز هم قابل مقایسه با بسیاری از عناوین دیگر نیست.

همانطور که در مقدمه هم اشاره کردم، ایپکس لجندز تقریبا خود را از تمامی نقاط ضعف بازی‌های دیگر پاکسازی کرده و حتی استانداردهایی جدیدی به صنعت بازی و عناوین چند نفره معرفی می‌کند. همین شروع طوفانی و بی‌نقص هم باعث شده که در این مدت زمان بسیار کوتاه به آمار خیره‌کننده ۲۵ میلیون بازیکن برسد.

در حال حاضر تمامی آیتم‌های پولی و لوت باکس‌های بازی نیز تنها جنبه ظاهری داشته و ایموت‌ها و اسکین‌های جدید آزاد می‌کنند. شرایط برای تاخت و تاز ایپکس لجندز کاملا مهیا است و به جرات بهترین بازی بتل رویالی به حساب می‌آید که حتی اگر از این سبک نفرت دارید باید آن را تجربه کنید اما مثل هر عنوان چند نفره و Game as Service دیگری، بقای ایپکس هم به پشتیبانی خوب و انتشار دائمی محتوا بستگی دارد.

این مطلب هم بخوانید :   کاربران اشتباها به جای بازی Apex Legends برای بازی Apex Construct پرداخت کردند

معرفی شخصیت های بازی Apex Legends

چیزی که در بین این شخصیت‌ها جلب توجه می‌کند، این است که هر یک از آن‌ها دارای قابلیت و مهارت‌های منحصر به فردی هستند. شاید به نوعی بتوان گفت که این مسئله، اصلی‌ترین وجه تمایز بازی Apex Legends با سایر بازی‌های بتل رویال است. بنابراین باید متناسب با مهارت‌ها و سلیقه‌تان شخصیت‌تان را در این بازی انتخاب کنید.

بررسی بازی Apex Legends

شخصیت‌های بازی Apex Legends عبارت اند از:

 • Bloodhound

اگر بخواهیم در یک کلمه این شخصیت را توصیف کنیم، می‌توانیم بگوییم که او یک “ردیاب” است. شخصیت Bloodhound می‌تواند با ردیابی و دیدن برخی از آثار، تشخیص دهد که در همان لحظه هر یک از شخصیت‌های تیم یا تیم‌های مقابل دقیقا در کدام نقطه از نقشه بازی قرار دارند. او می‌تواند ردپای بازیکن مد نظرش را دنبال کند و به مانند یک شکارچی ماهر، روی سر دشمن خراب شود! با هر شکار، سرعت حرکت این شخصیت و قدرت ردیابی او قابل ارتقا خواهد بود.

 • Gibraltar

اگر در بازی‌های شوتر خیلی با حوله بازی می‌کنید و چندان اهل بی‌مهابا حمله کردن نیستید، شخصیت Gibraltar در بازی Apex Legends انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. به عبارتی می‌توان گفت که این شخصیت پیش از هر چیزی، یک مدافع است! Gibraltar دارای یک سپر دفاعی است که می‌تواند که به مدت ۱۵ ثانیه می‌توانید از آن استفاده کنید. تاکتیک‌های هجومی زیادی با Gibraltar انجام خواهد شد. برای مثال چند سایر اعضای تیم می‌توانند پشت سپر او پنهان شوند و یا تا زمانی که پشت سپر دفاعی Gibraltar هستید، حسابی بمباران کنید.

 • Lifeline

سرباز‌های پزشک در بازی‌ها و فیلم‌های مربوط به جنگ جهانی دوم را به خاطر بیاورید؛ شخصیت Lifeline دقیقا نقش همان پزشک‌ها را متناسب با دنیای Titanfall ایفا می‌کند. این شخصیت همان طور که از نامش پیداست، متخصص در بهبود نوار سلامتی خودش و حتی هم تیمی‌هایش است. Lifeline دارای یک هواپیما بدون سرنشین است که به صورت محدود به سمت سایر هم تیمی‌های او رفته و باعث می‌شود تا نوار سلامتی آن‌ها بهبود پیدا کند.

 • Pathfinder

گاهی اوقات در تمام حرکات تیمی در هر زمینه‌ای، یک حرکت سریع می‌تواند به طور کلی روند مبارزه را تغییر دهد. به نظر می‌رسد که شخصیت Pathfinder چنین قابلیتی را داشته باشد. شهره‌ی او در بازی Apex Legends سرعت بسیار بالا اوست. این شخصیت مجهز به یک اسلحه Zipline است که با استفاده از آن می‌تواند با سرعت بیشتری نسبت به سایر بازیکنان، در محیط بازی جابجا شود. البته اگر با زیپ‌لاین آشنایی داشته باشید، می‌دانید که وظیفه این اسلحه طی العرض نیست! کافی است تا احساس کنید که در بد مخمصه‌ای گیر افتادید و همان لحظه از زیپ‌لاین استفاده کنید و جان سالم به در ببرید یا حتی در هنگام هجوم، یک سورپرایز تلخ برای تیم مقابل خود باشید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از زیپ‌لاین، مسیر حرکت سایر هم تیمی‌های‌تان را هموارتر کنید.

 • Wraith

شخصیت Wraith هم در بازی Apex Legends به هنگام تهاجم سرعت بالایی دارد. البته شاخص‌ترین مهارت او در بازی این است که وقتی تیم مقابل‌تان به شما یا سایر هم‌تیمی‌های‌تان نزدیک می‌شود، پیش از هر کسی شخصیت Wraith متوجه این مسئله می‌شود و می‌تواند به سرعت کاور بگیرد و به سایر هم‌تیمی‌هایش هم اطلاع دهد. از دیگر توانایی‌های شخصیت Wraith این است که می‌تواند برای مدت بسیار کوتاهی یک سپر نامرئی در اطرافش قرار دهد و برای چند ثانیه افراد تیم مقابل را سرکار بگذارد و از این فرصت برای فرار از مخمصه استفاده کند.

 • Bangalore

شخصیت سیاه جرعه در بازی بتل رویال Apex Legends یک توانایی کاملا هجومی دارد. Bangalore می‌تواند در نوع خودش طوفان به پا کند. این شخصیت دارای این مهارت است که با سرعت خیلی زیادی در یک محوطه چند موشک پرتاب کند و با دود زیادی که به راه می‌اندازد، به طور کامل جلوی دید بازیکنان تیم مقابل را بگیرد. چنین مهارتی هم در دفاع و هم در حمله می‌تواند کمک خوبی برای موفقیت شما در میدان مبارزه Apex Legends باشد. همچنین او می‌تواند موشک‌هایی را پرتاب کند که باعث کشته شدن نفرات تیم مقابل شود. پیشنهاد می‌کنم برای استفاده از مهارت‌های Bangalore تصمیم درستی بگیرید تا اسیر محدودیت‌های بازی در توانایی‌های این شخصیت نشوید!

 • Caustic

شخصیت Caustic در بازی Apex Legends یکی دیگر از شخصیت‌های دفاعی در این بازی است. به عبارتی دیگر، بیش از سایر مهارت‌های او، توانایی‌هایش در دفاع می‌تواند تیم‌تان را به سمت و سوی موفقیت سوق دهد. Caustic می‌تواند تله‌ای از گاز‌های سمی در نقاط مورد نظر شما از نقشه به کار بگذارد تا وقتی بازیکنان تیم مقابل‌تان به دام این تله‌ها می‌افتند، با یک شلیک از طرف شما، مجبور به خداحافظی با میدان مبارزه این بازی شوند. حالا اگر هم خیلی بازیکن با حوصله‌ای نیستید و با این مهارت تله به کار گذاشتن ارتباط مثبتی برقرار نکردید، می‌توانید محوطه‌ای را از گاز سمی مملو کنید و همان جا دخل بازیکن یا بازیکنان تیم مقابل‌تان را بیاورید.

 • Mirage

اگر دوست دارید با افراد تیم مقابل خود به مانند اسباب بازی، بازی کنید، پیشنهاد می‌کنم که شخصیت Mirage را در بازی Apex Legends انتخاب کنید. به مانند یک باکتری، سلول یا هر چیزی که به ذهن‌تان می‌رسد، این شخصیت می‌تواند همانند سازی کند. یعنی می‌توانید یک Mirage دیگر را در محیط بازی یا نزدیکی خود رها کنید و حسابی افراد تیم مقابل‌تان را سرکار بگذارید و با هم تیمی‌های خود، حسابی بخندید و خوش بگذرانید. فکر می‌کنم انتخاب نام Mirage (به معنی سراب) کاملا شایسته این شخصیت است.

بررسی بازی Apex Legends

پس انتخاب شخصیت مورد نظرتان، به مانند بسیاری دیگر از بازی‌های بتل رویال برای شروع بازی و آغاز مبارزه، از یک هواپیما به سمت میدان مبارزه باید بپرید؛ البته این بار نه با استفاده از چتر نجات و بالن(!)، بلکه با استفاده جت پک! اولین کاری که بعد از فرود انجام می‌دهید، این است با سرعت هر چه تمام‌تر در اطراف خود کاوش کنید تا اسلحه و زره و هر چیز دیگری که در ابتدای بازی در دسترس هست را بردارید. بعد از این هم، مبارزه آغاز می‌شود. سبک بتل رویال قاعده یا فرمول خاصی را دنبال نمی‌کند و بازی به همین سادگی است.

البته در بازی Apex Legends قضیه کمی متفاوت‌تر است. این که هر شخصیت مهارت خاصی دارد، نشانی از این مسئله دارد که سازندگان این بازی به دنبال این هستند که شما وادار به داشتن حرکت‌های تیمی و تاکتیک باشید و با فکر و برنامه یک بتل رویال متفاوت را رغم بزنید. شاید چنین چیزی برای بعضی از بازیکنان چندان خوشایند نباشد اما من فکر می‌کنم وجود وجوه تمایز در این بازی نیاز بود؛ حتی بیشتر از این‌ها!

یکی از قابلیت‌های جالبی که در روند گیم پلی بازی Apex Legends می‌توانید از آن استفاده کنید، پینگ (Ping) نام دارد. با استفاده از پینگ می‌توانید در نقشه محلی که تیم مقابل یا خودتان در آن قرار دارید را در نقشه علامت گذاری کنید و به سرعت به سایر هم تیمی‌های خود اطلاع دهید. بنابراین نیازی نیست که به هزار و یک روش از طریق هدست آدرس مورد نظرتان را برای هم‌تیمی‌تان، مفهوم کنید.

هر تیم دارای بازی Apex Legends متشکل از ۳ عضو خواهد بود و با توجه به محدودیت ۶۰ نفره نقشه‌های بازی، به عبارتی می‌توان گفت که ۲۰ تیم می‌توانند در بازی بتل رویال Apex Legends با هم به مبارزه بپردازند. شاید برای‌تان جالب باشد بدانید که ظرف محدودیت زمانی مشخصی پس از این که کشته شدید، می‌توانید به کمک یکی از هم‌تیمی‌هایتان دوباره به بازی برگردید. به عبارتی می‌توان گفت که بازی به شما فرصت یک اشتباه را می‌دهد؛ البته این طور هم می‌توان گفت که زحمت تیم مقابل شما را هدر می‌دهد!

بررسی بازی Apex Legends

به گفته رسپاون اینترتینمنت به مانند بازی Fortnite Battle Royale، بازی Apex Legends هم دارای بتل پس (Battle Pass) خواهد بود. قرار است اولین بتل پس بازی Apex Legends در ماه مارچ میلادی (اواسط اسفند ۹۷) برای هر سه پلتفرم مقصد این بازی در دسترس قرار بگیرد. بتل پس‌های Apex Legends حدود ۱۰۰ پاداش مختلف را پیش روی شما قرار می‌دهد که می‌توانید در روند بازی به آن‌ها دست پیدا کنید. همان طور که انتظار می‌رود، به واسطه این بتل پس‌ها اسلحه‌ها، زره‌ها و دیگر قابلیت‌های ظاهری در اختیار شما قرار می‌گیرد تا متفاوت‌تر از سایر بازیکنان، سرگرم بازی Apex Legends شوید. لازم به ذکر است که قرار است هر سه ماه یکبار، فصل جدیدی از بتل پس این بازی در دسترس قرار بگیرد.

به طور کلی در بازی Apex Legends سعی شده تا تفاوت‌های چشمگیری گنجانده شود اما بزرگ‌ترین کمبودی که در این بازی حس می‌شود، وسعت نقشه آن است. تفکرات یک بازی چند نفره معمولی همچنان در Apex Legends محسوس است اما تفاوت‌های چشمگیری که این بازی نسبت به سایر بازی‌های هم سبکش دارد، می‌تواند پیشنهاد وسوسه برانگیز برای تمامی علاقه مندان به بازی‌های بتل رویال باشد.


حداقل سیستم مورد نیاز بازی Apex Legends :

OS: 64-bit Windows 10
CPU: Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core Processor
RAM: 6GB
GPU: NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7700
GPU RAM: 1 GB
HARD DRIVE: Minimum 30 GB of free space

سیستم پیشنهادی بازی Apex Legends :

OS: 64-bit Windows 10
CPU: Intel i5 3570K or equivalent
RAM: 8GB
GPU: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290
GPU RAM: 8GB
HARD DRIVE: Minimum 30 GB of free space

0/5 (0 Reviews)
90%
شروع پادشاهی

سخن پایانی

Apex Legends، عنوانی که آن را بهترین بتل رویال نسل می‌نامیم، قطعاً شایسته‌ی دریافتی چنین عنوانی است؛ وجود یک گان پلی فوق‌العاده و لذت بخش و همچنین ترکیب نقاط قوت عناوین مختلف این سبک، همگی باعث شده‌اند تا ایپکس لجندز، تبدیل به عنوانی با ساعت‌ها ارزش تجربه شود.

 • گرافیک
 • گیم پلی
 • داستان 8
 • موسیقی و صداگذاری
 • کنترل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.