ازدواج اینترنتی از طریق سایت های همسریابی ، درست یا غلط ؟

تا به حال به ازدواج اینترنتی و همسریابی اینترنتی از طریق سایت های همسریابی فکر کرده اید؟ ازدواج و پیدا کردن شریک مناسب زندگی مثل بقیه جنبه های زندگی تحت تاثیر تکنولوژی چند سالی است در جوامع مختلف به صورت دایر کردن سایت همسریابی اینترنتی و اپلیکیشن های خاص رواج پیداکرده است. این که بتوانید همسری یک دل، همراه ، پشتیبان، دوست و قابل اعتماد داشته باشید حالا حتی از طریق اینترنت اتفاق خوبی است که این روزها در زندگی هر کسی ممکن است اتفاق نیفتد. قبل از تلفن همراه و اینترنت زن‌های پا به سن گذاشته معتمد محله به نام راوی به خانواده ها کمک می کردند تا همسرهای مناسب برای فرزندانشان پیدا کنند. هر خانواده ای وقتی برای پیدا کردن همسر مناسب برای دختر و پسران شان از میان اعضا فامیل و دوست و آشناها ناامید می شد به روای می سپرد و با گفتن ویژگی های فرزند خانواده و ویژگی‌هایی که از عروس یا داماد آینده انتظار داشتند کار را به کاردان می سپردند. راوی هم افراد مختلفی را معرفی می کرد، ازدواج سر می گرفت و همه چیز به خوبی و خوشی تمام می شد. البته راوی هم دست مزدش را می گرفت. چند سالی است که کار راوی در کشورهای مختلف به دست سایت های اینترنتی انجام می شود.

ازدواج اینترنتی و همسریابی اینترنتی از طریق سایت های همسریابی چگونه است؟

برای همسریابی اینترنتی از طریق سایت های همسریابی باید اول عضو آن‌ها شوید. هر چند بعضی از آن‌ها اجازه می دهند به عنوان میهمان یک بررسی کلی از سایت و افرادی که در آن فعال هستند داشته باشید. وقتی تصمیم به عضویت گرفتید که گاهی مجانی و گاهی با پرداخت مبلغی همراه است؛ پرسش‌هایی پیش رویتان قرار می گیرد که علاوه بر مشخصات فردی، ظاهری و فیزیکی از شما می خواهد تا کمی در باره وضعیت اجتماعی و روحی خود و موقعیت اجتماعی و اقتصادی تان پاسخ بدهید. در بخش دیگری از شما درخواست می شود تا ویژگی های فردی را که قصد دارید شریک زندگی تان باشید مشخص کنید. عکس هم باید بگذارید. بعد سایت افرادی را که با شرایط شما جور در می آید به شما معرفی می کند تا با بررسی پروفایل آن‌ها در صورت تمایل شروع به مذاکره و سپس دیدار نمایید.

مزایای همسریابی اینترنتی

در دنیایی که میلیاردها نفر در آن زندگی می کنند ولی روز به روز به تعداد افراد تنها اضافه می شود یک پرسش بزرگ پیش رو قرار می گیرد. آیا در دنیای به این بزرگی نمی توانم شریک واقعی زندگی ام را پیدا کنم؟

در زندگی روزمره با افراد مختلفی برخورد می کنیم که البته به دلیل شرایط خاص روابط اجتماعی و اقتصادی روابط با آن ها شکل می گیرد. چه بسا شاید اگر نیازمند به فواید حاصل از یک معامله نباشید، با خیلی ها حتی سلام و احوال‌پرسی هم نکنید. سایت های همسریابی اینترنتی این امکان را به فرد می دهد با افراد مختلف و بیشتری آشنا شود.

از ویژگی های دیگر سایت های همسریابی آشنا شدن افراد با یکدیگر بدون پیش زمینه قضاوت کردن در مورد یکدیگر است. شرایطی که در زندگی عادی رخ نمی دهد. چون بیشتر مردم فقط به دلیل آن که طرف مقابل می تواند کاری برایشان انجام دهد زمینه دوستی و مراوده را فراهم می کنند. رک و راست بگوییم مردم این دور و زمانه تا کاری نداشته باشند حتی سلام هم نمی کنند.

سایت های همسریابی از یک جهت دیگر هم مفید هستند. فقط بعد از یکی دوبار صحبت کردن با فردی می توانید تصمیم به ادامه دادن یا ادامه ندادن بگیرید بدون آن که وقت تان گرفته شود یا مجبور به بیرون رفتن با شخصی شوید که بعدها ممکن است برای تان گرفتاری درست کند. این مشکل در شهرها و جوامع کوچک مسلما بیشتر است.

بعضی از سایت ها و البته معتبرترین آن‌ها شرایطی فراهم می کنند تا بهترین و مناسب ترین افراد با شما آشنا شوند و حتی راهکارهایی برای ادامه دوستی و تدارک لازم برای دیدار و ازدواج را برای تان فراهم می کنند. این کار امنیت ایجاد می کند تا شما بدون نگرانی بتوانید به دوستی و شناخت بیشتر ادامه بدهید و حتی ازدواج کنید.

بعضی از سایت های همسریابی یک سنجش اساسی برای اعضا تعیین می کنند. مثلا فقط برای افراد بالای ۵۰ سال. یا فقط برای کاتولیک ها، یا فقط برای افرادی که طلاق گرفته اند. به این ترتیب وقتی شما عضو سایت می شوید اولین پله را درست برداشته اید. در میان جمعی هستید که دقیقا مثل شما هستند. در واقع در هم مراحل کار یک پشتیبان دارید.

مضرات ازدواج اینترنتی از طریق سایت های همسریابی اینترنتی

این سایت ها بخصوص از نوع ایرانی اش معمولا با کاربران یا اعضایی مواجه می شوید که به اصطلاح فیک fake هستند و اطلاعات واقعی خود را در سایت قرار نداده اند. حتی خیلی از آنها عکس‌هایی را برای پروفایل خود انتخاب می کنند که مربوط به چند سال پیش است.

در بیشتر مواقع حتی وقتی از فردی خوش تان بیاید حالا چه با جست و جوی خودتان یا راهنمایی سایت معمولا تقاضاها فقط به دوستی یا در نهایت به ازدواج های کوتاه مدت – صیغه – محدود می شود.

حتی اگر به سایت های همسریابی که فقط مربوط به افراد مجرد است مراجعه کنید پس از مدتی متوجه خواهید شد که بسیاری از متاهل ها با درست کردن اطلاعات غیرواقعی فقط به دنبال سوء استفاده از دیگران هستند.

تعداد زیاد افرادی که می توانید با آنها صحبت کنید گاهی آن قدر زیاد است که وقتش را پیدا نمی کنید با تک تک آن‌ها صحبت کنید. در عین حال تعدد افراد امکان انتخاب درست را از شما می گیرد. بدی دیگر سایت های همسریابی پروفایل ها یا اطلاعات فرد محدود به علایق ظاهری است. درست مثل فروشندهای که قصد دارد  لباس یا غذایی را هر طور شده به شما بفروشد.

یک نکته دیگر هم نباید یادتان برود. این سایت ها – حتی اگرحق عضویت پرداخت نکنید – محل درآمد پدیدآورندگان آن است. پس آن‌ها به منافع مادی خود بیش از زندگی مشترک شما اهمیت می دهند.

این مطلب هم بخوانید :   با این اهداف هرگز ازدواج نکنید!

آیا  سایت های همسریابی اینترنتی مفید هستند؟

طی آمار انجام شده در سال ۲۰۱۱ در آمریکا مشخص شد ۲۰ درصد دوستی های اینترنتی به ازدواج های موفق انجام شده است. به هر حال شما این فرصت را پیدا می کنید تا با افراد بیشتری آشنا شوید و اگر واقعا به دنبال ازدواج اینترنتی هستید انتخاب دقیق تر و بهتری داشته باشید. مثلا سایت کاتولیک آمریکا روزانه بیش از ۴۰۰ مورد ازدواج دارد و جزو موفق ترین سایت های همسریابی اینترنتی دنیا است.

چند راهنمایی مهم

در دنیای تنهایی های امروز عضو شدن در سایت ها و اگر به دنبال پیدا کردن یک شریک زندگی خوب و ازدواج اینترنتی هستید راه حل خوبی است. ولی برای آن که دچار مشکل نشوید یا برای موفقیت بیشتر به نکات زیر توجه کنید:

نتخاب سایت همسریابی اینترنتی مناسب

سراغ سایت هایی بروید که برای خودشان اصول کاری دارند. یکی از سایت های همسریابی موفق در دنیا catholics است. از آن جا که کاتولیک ها ازدواج و پای بند بودن به تک همسری جزو اصل اولیه زندگی شان است و دروغ را گناهی بسیار بزرگ می دانند، کمتر کسی است که وارد این سایت بشود و بدون نتیجه یا ناامید از آن خارج شود. ولی بجز مسیحیان کاتولیک حتی سایر فرقه های مسیحیت حق ورود به آن را ندارند. پس قبل از انتخاب سایت ابتدا ارزشی را که برایتان مهم است در نظر بگیرید و سپس عضو سایت شوید.

نوشتن پروفایل

برای معرفی خودتان واقعیت را بنویسید ولی جزییات زندگی تان را به هیچ وجه. مثلا نام واقعی، تحصیلات، علایق از جمله مواردی است که باید به آن ها اشاره کنید. ولی نوشتن در مورد جزییات زندگی مثل شماره تلفن، یا آدرس محل زندگی، مسائل اقتصادی زندگی تان نکته هایی است که نباید در پروفایل تان ذکر شود. مگر آن که قصد خودنمایی داشته باشید. از عکس واقعی تان استفاده کنید.

به روز باشید

فن آوری یا تکنولوژی دنیای امروز ابزار خوبی برای برقراری ارتباط است. از همین ابزار می توانید برای شناخت افراد هم استفاده کنید. وقتی از کسی خوش تان آمد از طریق خود سایت با او چت کنید. طی چند بار مکالمه به صورت چت کاملا متوجه خواهید شد آیا این آدم به درد شما می خورد یا نه.

مثلا فردی که مدام عکس می فرستند و از شما هم همین انتظار را دارد، یا فردی که بلافاصله از شما می خواهد دیداری با او داشته باشید باید به چیزی شک کنید. افرادی که به سرعت می خواهند با شما صمیمی شوند معمولا قابل اعتمادنیستند. خوبی مذاکره از طریق سایت این است: به محض آن که احساس کردید این فرد مزاحم است یا فرد مورد انتخاب شما نیست به راحتی می توانید او را حذف کنید و در صورت مشاهده رفتار یا گفته ناپسند به سایت اطلاع دهید تا به سرعت به موضوع رسیدگی کنند. این کار باعث می شود حداقل در سایتی که عضو هستید بستر مناسبی برای مراوده درست اعضا فراهم شود و به تدریج افراد سوءاستفاده گر از جمع خارج شوند.

استفاده از نرم افزارهای مکالمه را یاد بگیرید تا در صورتی که در مرحله اول فرد را تایید کردید و خواستید به مرحله دوم یعنی دادن آی دی های تلگرام، اینستاگرام، ایمو یا فن آوری های مشابه بروید به راحتی بتوانید از آن ها استفاده کنید. ضمن آن که تسلط به نحوه کارکرد این نوع فن آوری ها امکان تسلط بر مکالمه را هم به شما می دهد.

در مکالمه های اولیه همه اطلاعات را ندهید

اگر بعد از مکالمه در سایت های همسریابی اینترنتی به این نتیجه رسیدید که می توانید آی دی یکی از شبکه های اجتماعی تان را به او بدهید بازهم در اولین مکالمه ها به هیچ وجه ایمیل، شماره تلفن خانه، شماره تلفن همراه، آدرس محل زندگی و محل کارتان را در اختیار او نگذارید. در مورد خانواده تان فقط در حدی صحبت کنید که لازم است. لزومی ندارد تمام جزییات زندگی تان را برایش تعریف کنید.

بیشتر سعی کنید در مورد علاقمندی ها مثل مطالعه، ورزش، نحوه گذراندن اوقات فراغت و مواردی از این قبیل صحبت کنید. به این ترتیب هم او را بیشتر می شناسید، هم از نحوه برخورد، رفتار و طرز تفکرش بیشتر اطلاع پیدا می کنید.

فوری قرار حضوری نگذارید

در ازدواج اینترنتی بعد از دادن آی دی شبکه اجتماعی و چندبار مذاکره با او، فوری قرار حضوری نگذارید. حتی اگر رفتن به یک کافی شاپ یا قدم زدن در خیابان باشد. حداقل یکی دوماه با او صحبت کنید. چون بیشتر افرادی که فوری از شما می خواهند با آن ها قرار بگذارید یا دیدار حضوری داشته باشند، معمولا افراد ماهر و باتجربه ای هستند که نه تنها با شما بلکه همزمان با افراد دیگر هم قرار می گذارند. پس تا مطمئن نشده اید هیچ وقت قرار حضوری نگذارید. با این روش شخصی که واقعا جذب شخصیت شما شده است تلاش می کند تا بیشتر برایتان وقت بگذارد، بیشتر شما را بشناسد و برای به دست آوردن تان تلاش کند.

زود اعتماد نکنید

در ازدواج اینترنتی از طریق سایت های همسریابی تنها به صرف این که چند نکته مشترک با طرف مقابل دارید، به هیچ وجه به او اعتماد نکنید. حتی در صورتی که مدتی است با هم دیدار دارید وارد رابطه خصوصی نشوید. همه مسائل زندگی تان را با او درمیان نگذارید. جزییات و اسرار زندگی خانوادگی را برایش فاش نکنید. دقت کنید: آیا فقط وقتی شاد هستید با شما چت یا دیدار می کند؟ اگر چند روز خبری از شما نداشته باشد سراغی از شما می گیرد؟ فقط در مواقع یا زمان خاص سراغ تان را می گیرد؟ وقتی غمگین هستید با همدلی به صحبت های تان گوش می کند؟ اگر دل تان گرفته یا یک مشکل کلی را برایش مطرح می کنید سعی در یافتن راه حل و کمک کردن به شما دارد؟ آیا وقتی صحبت می کنید موضوع صحبت را عوض نمی کند؟ اگر چنین رفتارهایی را مشاهده کردید با یک فرد حرفه ای غیرقابل اعتماد روبرو هستید که باید هرچه زودتر به رابطه تان پایان دهید.

4/5 (1 Review)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !
منبع netnevesht

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.