آشنایی با اسپیکر های بلوتوث و ویژگی‌های آن

اسپیکر های قابل حمل، بلندگو های کوچک با طرح ها و کاربرد های مختلفی هستند که معمولا با باتری کار می کنند و منبع تغذیه خود را از شارژ شدن می گیرند و همینطور بسیار آسان قابل حمل و جایه جایی هستند، این اپیکر ها معمولا خروجی هایی برای یو اس بی (USB) و یا فلش مموری دارند که به وسیله آنها می توانید اسپیکر را به گوشی، تبلت و حتی پلیر های گوناگون متصل کرد، اما نوع دیگری از این اسپیکر ها وجود دارد که همانطور که از اسمشان مشخص است ( اسپیکر بلوتوث ) با بلوتوث به گوشی و یا دیگر گجیت های دارای پلیر موزیک متصل می شوند، که قصد داریم شما رو با این تکنولوژی خوب و کارآمد آشنا کنیم.

اسپیکر بلوتوث

آشنایی با انواع اسپیکر های قابل حمل ( اسپیکر بلوتوث )

اسپیکر های بلوتوث، انواع و طرح های مختلفی دارد اما تقریبا کاربرد همه آنها یکی است، اما برند های آن ها از نظر کیفیت و یا بلندی و کمی صدا با هم تفاوت های بسیاری دارند، بعضی دیگر از این اسپیکر های قابل حمل به صورتی هستند که هم می توان با آنها به پلیرهای مختلف وصل شد و هم از آن به عنوان رادیو استفاده کرد.

بیشتر اسپیکر های بلوتوث خروجی یو اس بی یا فلش مموری دارند، اما بعضی از انواع آنها هم هست که دارای حافظه داخلی هستند و شما می توانید از طریق خروجی یو اس بی و یا کابل اتصال به کامپیوتر یا موبایل موزیک خود را در آن ذخیره کنید و در هنگامی که فلش مموری و یا گوشی در دسترس شما نیست از حافظه داخلی آن استفاده کنید.

اسپیکر های بلوتوث ضد آب، یکی دیگر از انواع اسپیکر های قابل حمل نوع ضد آب این محصول است که بسیار طرفدار دارد و تقریبا با ظهور گوشی های ضد آب این اسپیکر ها هم آپدیت شدند و مدل ضد آب آنها نیز یه بازار آمد، اما این مدل از اسپیکر های بلوتوث چه ویژگی هایی دارد، این مدل با این که قیمت نه چندان بالایی نسبت به مدل های معمولی ندارند اما در مقابل آب ایمن بوده و ضد آب هستند در ضمن امواج و فرکانس های مضر را هم که برای باتری و کیفیت صدا ضیان آور است را کمتر از بقیه مدل ها جذب می کند.

این مطلب هم بخوانید :   سامسونگ از گلکسی هوم، اسپیکر هوشمند مجهز به بیکسبی رونمایی کرد

اسپیکر بلوتوث

چگونه یک اسپیکر بلوتوث خوب و مناسب انتخاب و خریداری کنیم؟

معیار های متفاوتی برای انتخاب و خرید یک اسپیکر قابل حمل و مناسب وجود دارد که بیشتر آنها به خود شما بستگی دارد، ۱- موارد استفاده شما از اسپیکر ۲- کیفیت صدا ۳- عمر باتری زیاد ۴- سرعت شارژ بالا و خیلی معیار های دیگر …..

  1. موارد استفاده شما از اسپیکر : یکی از مواردی که شما باید در خرید اسپیکر های بلوتوث به آن دقت کنید این است که شما چه استفاده ای از اسپیکر خود می خواهید انجام بدهید؟ به طور مثال: اگر شما مربی شنا هستید و یا زمان زیادی را در آب می گذرانید شما نیاز به یک اسپیکر بلوتوث ضد آب نیاز دارید.
  2. کیفیت صدا : کیفت صدا در اسپیکر های بلوتوث یکی از شاخص های کلیدی است، اسپیکر های قابل حمل چون وسیله ای برای پوش دادن به موزیک هستند کیفت صدا در انتخاب آنها بسیار مهم است.
  3. عمر باتری طولانی : از دیگر مواردی که در انتخاب یک اسپیکر بلوتوث ضروری است بالا بودن طول عمر باتری آن است، چون بیشتر گجیت هایی که با باتری عمل می کنند و شارژی هستند باتری آنها به مرور زمان شارژ را مدت زمان کمتر نگه می دارند. اسپیکر های بلوتوث و قابل حمل هم از این قاعده مستثنا نیستند، اما با گذشت زمان و به وجود آمدن باتری های لیتیومی و لیتویوم – یونی عمر باتری های گجیت ها نیز به شکل قابل توجهی افزایش یافت، پس اگر برای شما عمر باتری هم از اهمیت زیادی برخوردار است توصیه می شود اسپیکر هایی رو خریداری کنید که دارای باتری های لیتیومی هستند.
0/5 (0 Reviews)
لطفا به این مطلب امتیاز دهید !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.